17 Ağustos 2012 Cuma

Seboreik dermatitli saç derisi ve tecrübelerim


Yaklaşık 3 yıldır başımda tac olarak bellediğim bu melun hastalık ilk başlarda kendini saç yağlanması olarak tanıtsa da zamanla kafa derisinde oluşan bölgesel kızarıklıklar ve sürekli kaşınma hissi insanı çileden çıkaracak noktaya getiriyor.  Öyle ki bir anda bakıyorsunuz on parmağınızla birden kafanıza girişmişsiniz.

Kepek ve yağlı saç karışımının ne menem bir şey olduğunu da ancak  yaşayan bilir. Her gün aşırı yağlanma yüzünden kafanıza bir bardak sıvı yağ boşaltmış gibi gezmenin ne berbat bir şey olduğunu da. Saçlarınızı yıkarsınız birkaç saat rahat edersiniz, ardından başlar lanet kaşıntı. Bitlendim mi lan acaba diye bile düşünürsünüz.

Aklınıza düşer doktora gidersiniz. Hastalığınızın adı başlıktaki gibi konunca tedavide hemen arkasından gelecek sanırsınız. Tıbbi şampuanlar vız gelir tırıs gider. Anlarsınız ki doktordan fayda yok. İnternette tavsiye edilen bütün şampuanları tek tek denersiniz. Hatta bitkisel yağları. Siz tek tek denemeyin diye hepsini ve etkilerini tek tek yazıyorum.

Nizoral, Ketoral, Konazol hepsi aynı halt. Hastalık üzerine etkileri yok denecek kadar az.

Pirdolin : Sözde çareymiş, hiçbir faydasını görmedim. Kaşıntı aynen devam etti. 18 liraydı sanırım.
Kadolin: Birkaç saatlik bir rahatlık ardından kaşıntılı saatlere günlere dönüş.10 lira.

Procade: Kahverengi olanında ardıç katranı var iyi geleceği iddia ediliyor. Tamamen boş bir iddia. Hiçbir faydasını görmedim. Kaşıntı aynen devam etti. Gitti 20 lira.

Ducray Kelual DS : Yanında günlük kullanım için bir Ducray şampuanla birlikte 60 lira verdim. Haram zıkkım olsun. 
Bana bu ilacı tavsiye eden eczacının da aynı hastalığa tutulmasını temenni ediyorum.

Phyto Phytocyane Şampuan: Hastalığımı tarif ettiğim eczanedeki güzellik uzmanının tavsiye ettiği teneke kutu içindeki sulu şampuan. Bu hastalığa tutulan ne bulsa sarılıyor. Yazık oldu 32 liraya. Sonuç yine hüsran.

 Limonlu şampuan: Aktara gidip derdimi anlattığımda  bana tavsiye ettiği ve içine limon yağı eklediği lakin hiçbir faydasını görmeden bitirdiğim şampuan 35 lira daha gitti.

 

NEUTREGENA T-GEL Terapötik Şampuan: Seboreiklilerin can dostu. Hastalığımın duraklama dönemine girdiği ilk an. 3 gün boyunca saçını yıkamadan durabilmek kaşıntı olmadan 2 tam gün geçirebilmek nedir, bilemezsiniz siz faniler. Allah bu şampuanı yapandan piyasaya sürenden satandan razı olsun. 2 ay boyunca saçlarda tam konfor ve sürüş keyfi. Kızarıklıklarda gözle görülür azalma.

 

Fakat o da ne lanet hastalık bir süre sonra şampuana bana mısın demiyor. Tam şampuan bitmeye ramak kalmıştı, gidiyim yenisini alıyım diyordum, saç derim; "gerek yok usta bunu da çözdük, bana başka şampuanlarla gel" demeye başladı. 

Kaşıntı full aksiyonla geri döndü. Öfffffffff . Her  şeye baştan başla.  

 

Capila Kükürtlü Sabun: Bu hastalığa sabun iyi gelmez diyorlar. Olsun desinler bakalım internette araştırdım biri kullanmış iyi demiş, birde biz deneyelim. Hımmm saçları sertleştiriyor ama kaşıntı azaldı mı ne? 

Aaa kızarıklık ta kalmamış hacı saçlarda. İyi geliyor yahu. İki gün oldu kaşıntı yok. İyi o zaman.

  

22 gün sonra : Sabun bitiyor yenisini alayım.

 bir 20 gün daha :  Ya noldu ki bu saçlara yine yağlanma başladı gibi.

 

Velhasılı kelam: t-gel ve capila sabunu dönüşümlü kullanarak kafamı rahat ettiriyorum. Kaşıntı ve yağlanma biraz başlayınca ötekine başlıyorum. Hayat böyle mi geçecek bilmiyorum ama kaşınmadığım sürece yağlanmayı fazla takmamaya çalışıyorum.  

En dip not: 15-20 gün kadar çinko hapı almıştım sabunu kullandığım sıralarda.Elma sirkesini de bir seçenek olarak önerenler var. Bu konuda herhangi bir doktordan yüzlerce kat bilgili olduğu anlaşılan bir arkadaşın yazısını okumuştum onuda paylaşayım:

http://www.oturanbilge.com/seboreik-dermatitim-18ine-basti/#more-1184

 

 Derken........

 sürekli araştırma yapan ve  aralarda da bu zıkkım yüzünden kafası kasınmakta olan ben, yeni bir tavsiyeye istinaden aşağıdaki şampuana başlıyorum.

 

 Vichy Yeşil Şampuan: Son 1 aydır da bunu kullanıyorum. Bir forumda okudum denemediğimiz bir bu kaldı bari bunu da deneyelim dedim. 

Saçlarımı yıkadıktan sonra kaşıntı problemi 4 güne kadar hiç yok. 4 günden sonra hafif başlıyor. Yağlanma 2. günden sonra başlıyor. Benim standartlarıma göre süper bir durum. Bir kereliğine sabuna bir döneyim dedim, kafam 1 günde bayram yerine döndü. 

Bu şampuanı kullanırsanız 1 hafta sebat edin rahata eriyorsunuz.

 

Kafam rahatsa keyfim yerinde.

 

Ek Not: Vişi yeşil şampuanı kullanmaya başlayalı 8 ayı geçti. Hastalık iyileşti mi bilmiyorum ama haftalardır kafam o kadar rahat ki anlatamam. 5-6 güne bir saçımı yıkayabiliyorum. Yağlanma 3.günden sonra hafif başlıyor ve asla eskisi kadar artmıyor. 5-6. günde hafif kaşıntı oluyor o kadar. Sanırım o da mevsimin durumuna göre değişkenlik gösteriyor. 

Şampuanı yapanların haberi var mı bilmiyorum ama Seboreike çare olabilecek bir zıkkım var sonunda.

Yeni Not: Kullanmaya başlayalı yılı geçti, bu ürün sayesinde  kafamdaki zıkkımı hatırladığım günler sadece blog'a baktığım günler.  Yeni Not:   Saçınızda büyük ihtimalle aşırı yağlanma vardır o yüzden  "normal to oily hair" yani  "Normal-Yağlı Saçlar " için olanını kullanın yeter. (köşesinde mavi/yeşil küçük etiketi oluyor)

 

Yaz notu: Havanın şaşırdığı günlerde, (bir gün iyi, ertesi gün yağmurlu, başka gün rüzgarlı) saçlarda bir şaşkınlık yaşıyor sanki. yağlanma bazen artıyor bazen durma noktasına geliyor. 

 

Yıl notu: Şampuan tuttu. 1 yıldan uzun süredir başka şampuan kullanmıyorum. Uyguladığım herhangi bir diyet yok. Vitamin yok. Sadece şampuan. Ayda 1-2 kez kaşıntının artığı 1-2 günlük dönemler oluyor ama eski günlerimi hatırlayınca buna katlanmak çok rahat oluyor. 

Çok yıkamak saça-seboreike iyi gelmiyor. Kaşıntıdan bir nebze kurtulursanız bırakın kafa deriniz biraz rahat etsin. Sık sık yıkayıp dengesini sarsmayın. Alışkanlık 2 günde bir yıkarım demeyin, kaşıntı yoksa bırakın gidebildiği yere kadar gitsin. 

Diğer kullanıcı uyarısı: Zapper nickli arkadaşta  yan etkileri olmuş, aşağıda yorumları bulunuyor. Uzun süreli kullanımda dikkat edilmesi gereken bir husus.

 


Herkesin şifa bulması dileğiyle.

 

 

204 yorum:

 1. merhaba.Maalesef benim de başım bir süredir bu sorunla dertte.Bana göre tecrübeli olduğunuz için bilgi almak istedim eğer yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  Ben kısa sürede çok şey denedim fakat istediğim verimi maalesef alamadım.
  Ve Sanırım herkesin bünyesi aynı maddelere aynı tepki vermiyor.yazdığınız bazı şeylerin benzer olduğunu görmem de beni yazmaya teşvik etti.
  öncelikle şu an ne durumdasınız bunu merak ediyorum.Çünkü çoğu kimse tam geçti dedim geri geldi diyor.İnşallah sizde böyle bir şey yoktur.
  2.olarak da özellikle bu şampuanın nemlendirme konusunda nasıl olduğunu merak ediyorum.örneğin ducray resmen derimi yüzdü ve aşırı kuruluk oldu bu yüzden kullanmak istemiyorum. Acaba vichy bu konuda nasıl ve tam olarak ismi nedir? çünkü sanırım çok çeşidi var

  YanıtlaSil
 2. Sadece mevsim geçişlerinde 1-2 hafta sıkıntı çekiyorum o kadar. Bu hastalıkla ilgili olarak yaz ayları iyidir, kış geldimi dertler başlar diyorlar fakat kış ayları olmasına rağmen kafam rahat. Bazen denemek için saçımı 1 hafta yıkamıyorum , yağlanma ancak 6-7 günde belirginleşiyor. Bu sampuanı bulmadan önce 2. günde kafam yağ içinde kalıyordu. Onlarca şampuanı denemiş tonlarca para vermiş biri olarak ilk defa verdiğim parayı helal ediyorum. Benim kullandığım ürün vichy kepeğe karşı etkili sampuan. Altta linkte kullandığım ürün. Fiyatı 25-32 arasında değişiyor. Saçımı yıkarken ilk önce yağdan arındırmak için bir kez köpükleyip duruluyorum. İkinci sefer köpüklediğimmde en az 5-6 dk kafamda bekletip sonra yıkıyorum. Bazen içime sinmiyor 3. defa köpükleyip hemen duruluyorum. Yani 2-3 yıkama yapıyorum 1 tanesinde kafamda uzun süre(5-6 dk) bekletiyorum. Kazara şampuanım biterse kazınma başlıyor fellik fellik şampuanı arıyorum. Kesinlikle aşırı kurutma deride rahatsızlık gibi bir sorun yaratmadı bende. Şu an o kadar rahatım ki. Eski günlerimi hatırladım. Bi ara bu şampuandan önce o kadar çok kaşınıyordu ki insanlar tuhaf bakmasın diye kafamı kasımak için tuvalete gidiyor iki elimle birden kafama girişiyordum. 1-2 kullanımla bırakmayın hemen. İlk başta 2 gunde bir yıkamanız gerekebilir ama 2 haftada sonuç alacagınızı umuyorum.

  İnşallah derdinize derman olur.

  http://www.eczanemdengelsin.com/Urun/Vichy-Kepek-Karsiti-Sampuan-pmu8.html

  YanıtlaSil
 3. Ürünün tam adı şu:

  VİCHY DERCOS KEPEĞE KARŞI BAKIM ŞAMPUANI - Yağlı Kepek Problemi

  http://www.vichy.com.tr/products-DADTSB01/sac-bak%C4%B1m%C4%B1/dercos-sac-bak%C4%B1m-ser%C4%B1s%C4%B1/dercos-kepege-kars%C4%B1-bak%C4%B1m-sampuan%C4%B1-yagl%C4%B1-kepek-problemi.aspx

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ürünün yeni linki. netten en ucuzunu arattım.
   normal ve yaglı saçlar için olanı
   http://www.ucuzu.com/sampuan-c4704/vichy/dercos-anti-dandruff-kepek-karsiti-normal-yagli-saclar-icin-sampuan-200-ml-p145404999/

   Sil
 4. çok teşekkür ederim cevabınız için.Açıkçası biraz umutsuza kapılmıştım denemeler sonucunda,ama bunları duymak beni çok ama çok rahatlattı.kullandığım bu demişsiniz ama ilk linkte kuru saçlar için olan ürün çıkıyor yani linklerde farklı ürünler var.birinin etiketinin kenarında sarı diğerinde turkuaz muhtemelen turkuaz olan sizin kullandığınız yani 2. linkteki değil mi yanlışlık yapmayayım.ona da bi açıklık getirirseniz sevinirim.
  Ayrıca bilgi edindim dediğiniz link'tede gerçekten faydalı bilgiler var onun içinde ayrıca teşekkür ederim.Bu arada orada beslenme konusunda yazılanlardan onayladığım çok şey oldu,çünkü bende bu sorunun içten kaynaklı olduğunu düşünerek diyet denemelerinde bulundum. Siz de beslenme konuyla ilgili denemeler yaptınız mı bilmiyorum ama eğer tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız mutlu olurum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kenarında turkuaz olan ürün doğrusu.

   Beslenme ile ilgili birsey denemedim açıkcası. Çok fazla gazlı içecek tüketmem. 2-3 hafta da bir eve alırım. Bi ara çinko hapı kullandım. Adını hatırlamıyorum. Eczaneden çinko hapı istedim, verdigi hapı günde bir aldım almadım çoğu zaman almayı unuttum. Esas etkili olan şeyin şampuan olduğunu düşünüyorum. Hastalık biraz etkisini yitirmeye başladığınızda kafaya daha az takıyorsunuz, daha az takınca psikolojik olarak da rahatlıyorsunuz. Şampuanı bir deneyin Dün bir parfümeride sordum vişy sampuan var mı sizde diye. Eleman dermatit için mi kullanıyorsunuz benim kardesim de kullanıyor o da memnun dedi. İnşallah sizin derdinize de derman olur.

   Sil
 5. anladım çok teşekkür ederim. evet sanırım psikoloji konusunda da ziyadesiyle haklısınız.çünkü bana da olumsuz düşünceler gidişatı etkiliyor gibi geliyor.kısa zamanda şampuanı deneyeceğim.fazla şey sordum biliyorum ama bunu da yanıtlarsanız sevinirim.çinko hapı deyince aklıma geldi benim saçlarımda(özellikle yanlarda) ve kaşlarımda dökülme oldu sanırım asıl morali mi bozan da bu çünkü hep acaba yeniden toparlanır mı diye takıyorum. Acaba sizde hastalığın başlangıç evresinde böyle bir sıkıntı oldu mu.olduysa duraklama ya da düzelme oldu mu

  YanıtlaSil
 6. Doğrudur bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Saçınızda yağlanma yoğun ise bu şampuan iyi gelecektir.

  YanıtlaSil
 7. mrb arkadaşım.mümkünse gidişatla ilgili bir bilgi almak istedim sizden.ben 15 gündür kullanıyorum şampuanı fakat özellikle kaşınmanın ve dökülmenin arttığını farkettim üstelik çok da cansızlaştı saçlarım hacim sıfır.sizce bu kadar olumsuz belirti normal mi? saçlar zaten seyrek bu yüzden tedirginim açıkçası.saçı çok iyi temizliyor o top gibi beyaz sivilcelerde arınıyor fakat bu arada saç da fazla dökülüyor.geçicidir inş.siz hatırlıyor musunuz ilk kullanım döneminizi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende geçiş biraz daha yumusak oldu sanırım. Biraz sebat edin. Baktınız olmuyor o zaman başka bir ürün/diyet denemeniz gerekecek sanırım.

   Sil
 8. benim kullandığım tamamen aynı şampuanları kullanmışsın ve bendede işe yaramadı hiç biri yazıdan çok etkilendim şu vichy i alıcam hemen keşke fotografı olsaydı inşallah bende de

  YanıtlaSil
 9. ben birçok krem ve şampuan denedim en sonunda SD'yi geçirmeyi başardım ama yağlanma durmadı senelerdir her sabah yıkamak zorunda kalıyorum acaba bu şampuanı alsam fayda eder mi ? anladığım kadarıyla sizde SD ile beraber yağlanma da son bulmuş keşke bendede öyle olsaydı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğer ürünlere çok para verdiğinizi tahmin ediyorum. Vişide ucuz bir sey değil malesef. Ama bu itlletten kurtulmanın en azından bu rahatlığı yaşamak için bi denemeye değer.

   Sil
 10. Onca denmdıgım sampuan kalmamıstı okadar cok para verdım kı serumlara ve sampuanlara vıcy aldım 3. kullanımın kafamdakı kasıntı azaldı yaralar gcmeye basladı sanırım zamanla daha ıyı olucak gıbı..seboreık ıcın bence en ıyı sampuan..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hep sifa olmaya devam eder hepimize

   Sil
 11. bu sorun aynı şekilde bende de var . 15 - 16 senedir çekiyoruz. Son 1-2 senedir sakal,bıyıkta da aynı şiddette olmaya başladı. Elidel,bazen m-furo , günlük olarak larocheun kremini kullanıyorum rahatlatıyor ama geçmiyor. Sizde durum nedir ? merak ettim açıkcası.

  YanıtlaSil
 12. Bnde iki haftadır kullanıyorum mükemmel bir ürün ancak ambalajı değişmiş onu kullanmaya daha cesaret edmedim ancak sorun olacağını sanmıyorum kepek sıfır yağlanma süresi uzadı kaşıntı iki hafta da yok diyecek kadar azaldı dökülme ilk başlarda fazlaydı ancak şu anda gayet normal e döndü inş bu böyle devam eder vichy dercos en iyisi üstelik saçları da baya yumusatiyo elimi saçlarım da dolsatrmanin rahatlığını yaşıyorum herkese geçmiş olsun

  YanıtlaSil
 13. Vişi yeşil'in yağlı saçlar için olanını kullanmanızı tavsiye ederim.
  Saçınızdaki benzer problemler varsa muhakkak etki edecektir. Ben bir keresinde sarı etiketli olanını aldım kuru saçlar içinmiş o bile aynı etkiyi göstermeye devam etti. Yine de yağlı saçlar için olan ürün hangisiyse onu alın. Son zamanlarda almadım. En son aldığımı kullanıyorum hala. O yüzden piyasada bulunup bulunmadığını tam bilmiyorum.

  YanıtlaSil
 14. seborik dermatit ömrümü yedi12 Mayıs 2013 19:17

  harun kardes. Bende can sıkıntısı sınav stresi derken. 2 , 2.5 senedir kaşoıntı çekiyorum tam pes etmişken senin sitene rastladım. Bende öğrenciyim üniversiteye gidecem hayırlısyla seneye. Ama bu hastalık yüzünden piskolojim bozuldu diyebilirim. Kullanmadıgım şampuan kalmadı gibi ama çaresini bulamadım sanırım. Zetion şampuan, konazol şampuan, clear man, head shoulders, dove, bioxcin, sebamed bebe şampuanı, dalin, zeytin yağlı sabun :)) say say bitmez. İnsallah vichy le geçecek önümüzdeki hafta siparisi verecem. Bana göre baya pahalı ama ne yapalım. Benim Saçlı derim kuru, yağ yok pek yani rahatsız etmıyor ve saçlarımda kuru. Acaba yağlı saçlar icin olanını mı alayım yoksa kuru saçlar için olanını mı ? Yağlı saçlar için olan senın kullandıgın da sülfür varmıs. Ama kuru saclar icin olanda yok. Sülfür kepek icin birebir. Acaba bu yağlı saçlar icin olan saçı, cildi cokmu kurutuyor. Yardımcı olursan sevinirim. Şampuanı internetten mi alıyorsun fiyatı kaça. Şimdiden teşşekürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bi ara bu şampuanının kuru saçlar için olanını kullandım. Yanlışlıkla almıştım. Performansı pek düştü diyemem. Kaşıntıyı gidermeye kızarıklığı yoketmeye devam etti. Senin saçlar kuru ise kuru saçlar için olanını al. Bende internetten sipariş vermek için arıyordum bazı sitelerde 27-28 liraya var. iki tane sipariş edersen kargo bedava imkanı oluyor.
   http://www.hepsibulvarda.com.tr

   Ancak ürünü yeni kullanacapın için sana tavsiyem 1 kutu eczaneden al. Eczanelerin çoğu 35 lira fiyat biçse de 30 alınıyor.

   Sil
 15. seborik dermatit ömrümü yedi14 Mayıs 2013 07:28

  aynen kuru olanı alıcam. 100 seborik hastasının 80-90 ı vichyden memnun. ben ilcede oturuyorum kardesim. burda vichy satan yer yok. Neden ürünü eczaneden almamı istiyorsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani kolay ulaşabileceğin neresi varsa ordan al. Eczane parfümeri, internet önemli değil. Mühim olan senin sağlığını düzeltirken cebinden fazla para çıkmasın. (Bu arada yaşım 35, sensin kardeş ;))

   İnsallah sana da şifa olur.

   Sil
 16. seborik dermatit ömrümü yedi15 Mayıs 2013 01:50

  Tamam harun abi niye kızıyorsun yaw :)) Yaşını bilsem abi derdim. Sen daha yaşlanmışsın ne yapacan seborik dermatiti. Bırak kaşınsın :))

  YanıtlaSil
 17. seborik dermatit ömrümü yedi18 Mayıs 2013 06:07

  şampuan bugun elime geçti. Fayda görürsem ilerde yazacağım herkese geçmiş olsun. Harun abi saygılar

  YanıtlaSil
 18. seborik dermatit ömrümü yedi22 Mayıs 2013 03:31

  5 gündür kullanıyorum pek faydasını görmedim hergün sacımı yıkıyorum. İnşallah zamanla faydasını görürüm :( şampuanın rengi turuncu portakal mandalina kokusu geliyor. Sahte olduğunu da zannnetmiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten çok satılan bir sampuan değil kim sahtesini yapmayla ugrasacak. 5 gün tabiki az bi süre.Birkaç hafta geçmesi lazım. Saçları hergün yıkamamaktan kurtulmaya başladığınızda bir gelişme başlamış demektir. Bence bunda sebat edin bitinceye kadar bunu kullanın. Eğer o zaman da derde derman olmuyorsa yukarda yazan T-Gel şampuanı kullanmadıysanız bir de onu deneyin.

   Sil
 19. Arkadaşlar vichy şampuan kullanmaya başlayalı 8-9 gün oldu. Tamam kaşıntılarda azalmalar var ama hayla kaşıntı ve saç derisi sorunları devam ediyor. Siz de durum nasıldı ? Ne zaman tam emin oldunuz. Yavaş yavaş ümidim kalmıyor bu şampuana. Kaç dakika bekletiyorsunuz saçınızda yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En az iki bazen üç yıkama yapıyorum bir seferde. İkincide yada üçüncüde en az 5 dk bekletiyorum kafamda.İlk önce saçı temizlemek için bir sefer yıkıyorum. İkinci yıkamada parmak uçlarımla masaj yapar gibi köpürtüyorum ve 5 dk kadar bekliyorum.

   7-8 gün olmuşsa saçımı yıkamayalı (anlatmak istediğim rahatlık işte bu) üçüncü yıkamayı yapıyorum parmak uçlarımla masaj yapar gibi.

   Hergün yıkamak yerine yıkama sıklığını açmaya çalışın biraz. 2 güne çıkarmayı deneyin.

   Bende 2.hafta etkisini göstermeye başlamıştı gibi hatırlıyorum. Biraz sebat edin şampuanı bitirin. İnşallah şifa olur.

   Bir de söylemesi kolay yapması zor biliyorum ama bu zıkkımı düşünmemeye çalışın. Ben bloga girip sizlere cevap yazdığımda sanki kafamda kaşıntı başlıyor. Kafayı takmamaya çalışın.

   Sil
 20. saçlarım ve saçlı derim kuru oldugu için bu kadar bekletmek dogru mu bilmiyorum. Bu hastalıkta piskoljide çok önemli biliyorum. Gerçektende bu hastalıktan kurtulup bizlerle bu konu hakkında vakit geçirmen çok güzel birşey. Teşekkür ederiz. Şampuan bitine kadar kullanacaz artık. Bende de işe yarıyor ama hayla kaşınıyor kepeklenme hayla var. 2 günde bir yıkayayım diyorum olmuyor dayanamıyorum. Zamanla inş daha iyi olacak. Belki de benim saçım ve derim kuru oldugundan daha az bekletmeliyim

  YanıtlaSil
 21. Bugün 20 gün oldu ve ilerleme sıfır. Hatta saçım daha beter oldu diyebilirim. Bende işe yaramadı. Sınıfa geçemedi benim adıma :) Hayırlısı olsun. Yakında head shoulders ekstra nemlendirici ve sebamed deneyeceğim. Bakacaz artık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu melun hastalık herkes için farklı gelişiyor olabilir. İşe yaramamasına üzüldüm. T-gel şampuanı denemediysen onu tavsiye edebilirim. Bende işe yarıyan sadece bu iki sampuan oldu.

   Sil
 22. Merhaba Harun, yazdıklarınızdan faydalandım, cok tesekkurler. kendi deneme yanilma yöntemlerimle örtüştüğü için de sevindim. Beslenme ile ilgili birkac sey ekleyebilirim. Seker hatta akut durumlarda meyva sekeri dahil kacilinmasi gereken besinler. Ben Almanya'da yasiyorum ve burada tedavinin büyük bir bölümü beslenme, özellikle iki şey, beyaz un / budgay ile inek sütü ve ürünleri. Şekerin yanısıra bu ürünleri tüketmemek gerekiyor. Ayrıca alkol konusunda da bira ve şarap gibi mayalı içkilerden uzak durmak gerek. Beyaz unlu ekmek yerine çavdar, bugday yerine dinkel denenebilir. Dinkel gerci henüz yeni türkiye'de ama cok iyi bir alternatif. İnek sütü yerine de keci sütü kullanılabilir. Benim Türkiye'de en son birkaç ay önce gittigim profesör bir dizi kortizonlu krem ve mantar ilaclari yazdi, almayacağımı söylememe rağmen ve ona gittigimde anlım ve burnumun kenarları gazete kağıdı gibiydi. Dikkatli beslenme ile bu kriz durumunu büyük oranda atlattım. Zeytinyağı ve limona da dikkat demek istiyorum. Midede ciddi asidik etki yaratıyorlar ve bu ciltte hemen gözlemleniyor. Zeytinyağına alternatif hindistan cevizi yağı o bulunamıyorsa aycicek yağı, limona alternatif ise az miktarlarda sirke. Ha bir de kafein... Ne kaldı ki diyebilirsiniz ama kalıyor, çay kahve yerine bitki çaylarını deneyebilirsiniz.Almanya'da bu tür vakalarla ilgilenen bir klinik var, Gelsenkirchner Klinik ismi, onun önerdigi bir yemek listesi var o da cok daha detaylı, onlara göre bu diyet en az bir yıl sürdürülmeli, kırmızı etten, kızartmalardan, kavurmalardan, baharatlardan kaçınmalı. Bahsettigin sampuanı alıp deneyeceğim, su anda yüzüm daha iyi olmakla birlikte kafa derisi cok fena, umarım işe yarar! Tekrar teşekkürler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Verdiğiniz bilgiler için ben teşekkür ederim.

   Sil
 23. merhaba harun bey!çok alemsiniz valla.çok eğlenceli bir yazı olmuş,elinize sağlık:)ben de de var bu sd'cikten.selsun blue'nun çok iyi geldiğini okumuştum bir yerde .yalnız Amerika'dan alın,Türkiye'de satılanlar etkili değil diye bir dip not düşmüştü kullanan arkadaş.tekrar bir bakıyım dedim netten ve yazınızı gördüm..ben de sizin gibi kelual kullandım,başta iyi geldi,kepeği azalttı yalnız saçı da kuruttu aynı zamanda.sd'nin normalde insan derisinin yağlı olmasından kaynaklanan bir rahatsızlık olduğunu hepimiz biliyoruz.o zaman anlayamadıgım nokta, bunun sonucunda nasıl bazılarında kuru, bazılarındaysa yaglı bir cilt oluşuyor?hadi cildi geçtim kafa derisi kuru olan birisine nasıl sd teşhisi konuluyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Aynı yollardan bende geçtim o sampuana ilişkin tavsiyeyi bende okudum diye hatırlıyorum. Cevabı olmayan sorular sormuşsunuz sanırım. Cilt doktorlarının bile bu meret konusunda yeterli bilgi sahibi olduğuna inanmıyorum.
   Şifalar dilerim.

   Sil
 24. bende de aynı der var. kendim vichy bayisiydim. yeşil olan tüm ürünleri kullanabilirsinz hepsi de kepek için bire bir. içerdiği maddeler termal su barındırması ve paraben olmaması cok güzel bir ürün. hedn solderın içinde neler olduğunu bilmiyorum bakmadım henüz. elimde vichy 3 4 kutu daha var. onların bitimine yakın araştırırım. ambalaj değişikliği yoktu bir yıl öncesine kadar. bir yıl önce bayiliği bıraktık. vichy sacları döker yoğun bir şekilde. ben 3 4 yıldır kullanıyorum. saçlarım çok güzel dökülüyo ama kepek kaşıntı diye birsey de kalmadı. içinde selenium sülfür bulanan her ürünü kullanabilirsiniz. hiç sıkıntı yaşamadan. kepek için birebir bir ürün. suan türkiyede vichy ve hednsolder da var sadece. içindeki maddelerden dolayı sadece eczanelerde satılıyor. saç dökülmesini önlemek için bioxin forte şampuan kullanabilirsiniz. bir hafta kullandıktan son dökülmeyi neredeyse tamamen durduruyor. ama vichy yada hednsolder da kullanmak lazım bununla birlikte. daha sonra haftada bir kez bioxın kullanmak yeterli oluyo. mevsim geçişlerinde kızarıklık yogunlaşıyor. özellikle bahar ve kış aylarında ve yağmurlu günlerde. tuzlu deniz de çok iyi geliyor. imkanı olan varsa hergün denize gitsin. ben 2 yıl boyunca denedim hergün ilaçsız şampuansız geçmişti. kafamdaki geçti ama yüzümde başladı bu seferde onun içinde sebclaır diye bi krem var. çok az etkili ama idare eder. yüz için sizin bildiğiniz bir şey varsa paylaşın lütfen bende yararlanayım. hergün yüzümün bir kısmı kıpkırmızı bir şekilde dolaşıyorum. döküntüde cabası. diyet denemedim hiç. ama kullandığım gıdalara bakarsak diyet şart. her yemek zeytin yağlı şeker tatlı beyaz ekmek hamur kırmızı et vs vs diyet için yararlanabileceğim site varmı bildiğiniz. link verirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıdaki yazımda da belirttiğim bir link var. İnanınlmaz geniş bilgi ile dolu beslenme tavsiyeleride var. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

   http://www.sacmalama.org/seboreik-dermatitim-18ine-basti/#more-1184

   Sil
 25. vichy,saçları döküyosa aynı zamanda bu kötü..acaba herkestte aynı etkiyi mi gösteriyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır bende ciddi bir dökülme yok. Mevsim geçişleri dışında yok.

   Sil
 26. Benim saçların uzun belki dökülme ama bana fazla geliyor hatta bunu vichy nin ürün sorumlusuna da söyledim ilk kullanmaya başladığım zamanlarda belkide bende oyle bi tepkime oldu ama uzun süre kullanımda yüzde yüz memnuniyet verecek bir ürün

  YanıtlaSil
 27. Selam.

  Cocukluktan beri kafamda, yaglanma yok ama kepek problemi var ve hic ciddiye almadik. Kafam hep kasinirdi. Keske ailem zamaninda ciddiye alsaymis. 5 sene once dermatologa gittim ve seboreik dermatit teshisinde bulundu. Bircok cesitli sampuan yazdi receteye ama hicbiri ise yaramadi. 2 sene once bir forumda, Clean&Clear'in baya kullanicida etkili oldugunu okuyunca ben de aldim. Uzun suredir kullaniyorum. Fakat, son zamanlarda (Nisan ayindan beri) hic dokulmeyen saclarimda acayip dokulme basladi. Elimi attikca 5-10 tane geliyor. Korkmaya ve kotu senaryolar kurmaya basladim. Biyotin takviyesi kullanmaya basladim. Ne kadar etki edicek bilemiyorum.
  Vichy hic kullanmadim. Deneyecegim. Umarim ise yarar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam. İnşallah şifa bulursunuz. Bu mereti çekmeyen bilmez. Ne şampuanlar denedik ne paralar yatırdık. Şimdi verdiğim paranın hakkını alıyorum en azından.

   Sil
 28. Harun Bey merhabalar, ilk önce verdiğiniz bilgiler ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. benim bir sorum olucak, sizin gibi bir kaç blog'da da vichy yeşil kapaklı şampuanı tavsiye edenler gerçekten çok fazla. Yalnız şunu öğrenmek istiyorum; yukarda şöyle bir not düşmüşsünüz: "Yeni Not: Mavi etiket kısmı kalkmış diyorlar etiketi boşverin. Saçınızda büyük ihtimalle aşırı yağlanma vardır o yüzden "Yağlı Saçlar " için olanını kullanın yeter." Ama ben bu sorunu yaşadığım halde saçlarım pek yağlı değil (mutkala kökleri yağlıdır tabii) hatta kuru olarak nitelendiriyorum saçlarımı ben bu yüzden eczaden hem nemlendiricili şampuanlar alırım. Sonuç olarak; Şampuanın yağlı saçlar için olanını mı yine de tavsiye edersiniz. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vişy nin kuru saçlar için olanı da var. Ben bir ara dikkat etmeden onu alıştım. Aşağı yukarı aynı işe yaradığını söyleyebilirim. İsterseniz onu alın.

   Bir de clear bu işe el atmış galiba. Kadınlar için olan şampuanlarında iki çeşit gördüm, yağlı kasınan saç- kuru kaşınan saç gbi birşeydi.

   Vişiyi deneyin olmazsa clear da bir ara denenebilir.

   Sil
 29. Evet hepimiz aynı dertten muzdaribiz böyle olduğu için kader bizi aynı bloglarda sitelerde buluşturuyor. Şu an kadolin kullanıyorum fazla değişiklik yok yine saçlarım kepekli alnım pul pul tabi bu mendebur illeti stres fena tetikleyip azdırıyor ki mükemel stresli bi yaşamım var.

  Geçen aktara gittim Capila kükürtlü sabun verdi daha başlamadan dur bakim kullananlar var mı diye bakınırken bu siteyi buldum. T/Gel de kullandım, ama hiç dönüşümlü denemedim. Hatta onuda kullanırken ''off buda faydasız'' deyip daha yarıya gelmeden, annemle benim bu derdime hep çare aradık yine. Amma bela ya. Vichy şampuanıda deneyecem olmazsa, zaten duymuştumda ama denemedim. Valla saçlarımın çoğunu kaybetim yaa ona üzülüyorum.

  Benim saçlarım çok yağlı değil yalnız alnım yağlanıyor biraz ve kepek artı alnım böyle pürüz pürüz. Bi arkadaş senin verdiğin sitede yüzünüzü sodayla yıkayın demiş doğru demiş. Hem buna iyi geliyor hem cilde faydası var ben yapıyorum tavsiye ederim. ALLAH şifa versin hepimize ne diyim...

  YanıtlaSil
 30. Vichy yeşil şampuanı kullandım 3 ay oldu tek kutu bitirdim. Kullanmaya başlayalı 2 hafta oldugundan etkisini görmeye başladım. Kaşıntı ve kepeklenme ya da deride soyulma hiç yok.Bi ara bıyıklarımdan beyaz beyaz soyulmuş şeyler çıkıyordu şimdi onlar da yok. Seboreik dermatit belası kardeşimde de var. Ona da kullandırttım. Onun saçının sadece 3 bölgesinde var. Ona bir fayda etmedi. Doktorun yazdığı losyon hap vs ile sadece o 3 bölgeye kadar indi. En son doktor ona bir krem ve şampuan olarak kadolin verdi.

  Şimdi sormak istediğim kendim için vichy ile her şey iyi gidiyor. Bu şamğuanı başka bir şampuan ile dönüşümlü olarak mı kullanmalıyız. Yada gittiği yere kadar devam mı?Bir yerden sonra saçlı deri buna bağışıklık kazanabilir mi?Şimdi sonbahara giriyoruz mevsimsel geçişlerde sorun yaşar mıyım?

  Kardeşim için ne yapmak gerek aynı soyulma dirseklerinde de var. Doktor buna hafif sedef diyor.

  YanıtlaSil
 31. Ben sadece vişi kullanıyorum başka şampuan anında kafamda ters etki yapıyor. Gittiği yere kadar devam diyorum nazar değmesin 1 yıldır iyi gidiyor. Mevsim geçişlerinde bir ara hafif kaşıntı ve yağlanma artışı oluyor. Şampuanı bırakmayın. Bir ay kadar önce saçlar cıvıttı fakat bırakmadım şampuanı, bu aralar rahatım.

  Kardeşiniz için tavsiye edebileceğim tek şey yukarda da bahsettiğim arkadaşın yazısı. Şifa bulmanız dileğiyle.


  http://www.sacmalama.org/seboreik-dermatitim-18ine-basti/#more-1184

  YanıtlaSil
 32. Bende bugün ilk defa vichy yeşil (kuru saçlar için) olanını kullanmaya başladım. Bakalım n'olcak...

  YanıtlaSil
 33. Şifa Allah'tandır. Bu şampuan Allah'ın verdiği şifaya vesile oldu. Yağlı,asitli,acılı şeyler yememe rağmen artık haftada 1-2 defa duş alıyorum, saçlarımı yıkıyorum. Teşekkürler Harun Bey, Teşekkürler Vichy!

  -YAŞASIN EGZEMASIZ HAYAT-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin adınıza sevindim. Yanlız 2.cümleden sonrası vişinin reklamı gibi olmuş. :)

   Maksadımız bu musibete tutulmuş arkadaşlarımıza tecrübelerimizi aktarmaktır. Herkesin derdine derman olmayabilir bu sampuan ama derman olanlar için bulunmaz bir nimet.

   Sil
 34. Yaklaşık 2-3 haftalık yoğun bir yağlanma döneminden geçtim yine. Mevsim kış olmaya karar verince saclar biraz normale döndü. Şampuanı kullansanızda böyle dönemler oluyor. Bilginize....

  YanıtlaSil
 35. merhaba ürünü bir haftadır kullanıyorum sıfır kepek , sıfır kaşıntı , fiziksel olarak seberoik görünüm cok azda olsa hala devam ediyor, önemli olan şu kaşıntı geçti yaa daha ne diyim , bunu bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler , 1 hafta sonraki yorumlarımla tekrar görüşmek üzere

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşe yaradığına sevindim. Kaşıntının geçmesi bile ulaşılmaz geliyor insana önceleri. Ama insanı en çok rahat ettiren his de bu. Elinin artık sürekli kafanda olmadığını farkedince "oh be normale döndüm" diyorsun. İşin gerisini zaman içinde şampuan hallediyor.

   Bu zıkkımdan muzdarip olan herkese iyi gelmesini dilerim.

   Sil
  2. 2. haftadayım , kaşıntı yok . İlk defa 2 hafta kafamı kaşımadım :) Yüzdeki ve göğüsteki kızarıklar var ama . Daha erken bakalım neler olacak .

   Sil
  3. 3. hafta : 2 günde bir yıkıyorum . kepek sıfır, kulak içleri tertemiz , kaşıntı bazen ama şükür kıvamında . kafadaki kızarıklıklar yok , yüzdeki kızarıklıklar yok , göğüsteki eskine göre az ama devam ediyor.

   Sil
  4. Sizde işe yarıyor sanırım. Havalar bu günlerde olduğu gibi karışık gittiğinde yağlanma artıp hafif kaşıntı oluyor bazen, canınız sıkılmasın.

   Sil
  5. tam 2 ay oldu , kafamda kaşıntı yok , sıfır kepek , yüzüm ,kaşlarım kulaklarımın arkası tertemiz , göğüste biraz gelişmeler var , oda düzelecek gibi , kuru saçlar için olanını kullanıyorum , bu kutu bitince yağlı saçlar için olanını kullanacağım , çünkü saçlarım yağlı , belki göğüsteki problemde gidecek ? beni bu şampuanla tanıştırdığın için yine yeniden teşekkürler , bir kaç arkadaşa daha tavsiye ettim çok memnunlar . Erdem çetinkaya

   Sil
  6. İşe yaradığına çok sevindim. Eczanelere tonla para vermeyin internette de çok uygun fiyata yerler var. Birkaç kutu alınca kargo da bedavaya geliyor. Sahte falan diye düşünmeyin sahtesi olacak kadar çok satılmıyordur bu ürün. En iyi ihtimalle son kullanma tarihi yakındır ucuz olan sitelerde. Mesaj bölümünden de onu sorarsınız problem kalmaz.

   Bu mereti çeken bilir. Faydam olabildiyse ne mutlu bana.

   Sil
 36. Merhabalar, bende bugün yazınızı okuyup vichy yağlı saçlar için şampuanı aldım. Saçlarımı sabah yıkıyorum akşam diplerinden minik su damlacıkları gibi yağlar çıkmaya başlıyor. Bu yüzden sabah akşam yıkıyorum. Aksattımmı hemen sivilcelenmeler başlıyor. İnşallah banada iyi gelecektir bu şampuan.

  YanıtlaSil
 37. arkadaşlar bende gectım bu yollardan o adı gecen butun şampuanları denedım babamda sedef vardı oda ne bulursa denerdı tabı o bahaneyle bende bı gun selsun alıp geldı onuda denedım 2 yıkamada ne varsa kestı devamlı kullandım arada başka şampuanlarda kullandım kullanmayı bıraktığımda 5-6 ay rahat etti ama artık eczahanelerın hıc bırınde bulamıyorum ben laroch posay dıye bıseyle ıdare edıorum selsun blue yı ınt bulup alabılırsınız bı deneyın derım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selsun blu'yu okumuştum biryerden ama hiç alıp deneme şansım olmadı. Piyasa ürünü olmadığı için temin etmekte zor sanırım.

   Sil
 38. 10 yıldan fazla bu illeti çekmiş ve artık kurtulmuş biris olarak size kişisel önerim,
  Kükürtlü sabunla saçlarınızı sabah akşam bir ay yıkayın. Kükürtlü sabunu eczanelerde ve kozmetik ürünleri satan yerlerde bulabilirsiniz. ben düzenli kullanımdım birinci haftada kaşıntıdan eser kalmıyor, bir ay sonra sivilcelr artık kurumaya ve yok olmaya başlıyor, bu süre belki sizde daha uzun veya kısa olabilir ama ben kullandım ve kurtuldum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kükürtlü sabunu 1.5-2 ay kadar kullandım. Bir ara beni rahatlatmıştı, öneri olarak bulunsun denemek isteyen olabilir.

   Sil
 39. 9 yıldır falan başıma bela olan bu hastalık resmen ömrümü yemişti. İlk konazol kullandım ilk bi kaç hafta işe yaradı ama bünye bağışıklık kazanınca oda çare olmadı sonra clear men e geçtim oda aynı şekilde bi müddet yaradı. Artık umudum hiç yoktu her duşa girdiğimde lavaboyu 2 kere temizlemek zorunda kalıyordum saçlarım çok dökülüyordu. fakat nette bi bayan yazmış orada okudum bu vichy yeşil i. Dedim artık ne olacaksa olsun ve başladım kullanmaya. 3 yada 4 seferdir kullanıyorum. ilk başta 2-3 dakka kafada tutuyorum yağlanma geçmezse 2. kere sadece köpürterek yapıyorum. ilk seferinde kafa derisini çok güzel yaptı. Çok az deri döküntüsü vardı. Artık kafamdaki tek sorun yağlanma oda anca 2-3 gün sonra oluyor. Gerçekten çok güzel bir ilaç ve umarım herkese iyi gelir artık saç dökülme sorunumda yok diyebilirim çok çok az oluyor. Ah bide yüzede iyi gelecek bişey olsa iyi olacak ama bu ilaç sd'yi o kadar çok takmamamı sağladı bu yüzden stresim azaldı doğal olarak yüzümdekilerde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu derdi çeken bilir. azıcık iyileşme bile insanı inanılmaz rahatlatıyor.

   Sil
 40. Merhaba arkadaşlar bende bu hastalıktan müzdirip biri olarak artık canıma tak etti .Ben 3-4 yıldır bu hastalıga yakalandım.aman aman allah kimsei düşürmesin. varya bir yere gitin yada bir arkadaşla buluştun psikon altüst :)
  velhasıl dengesiz beslenme , temizlik gibi etkenler de tetikleyen şeyler diye düşünyorum.cunku bekarken bek bakımıma dikkat etmedim
  eve ayakabı ile girer cıkardım yatak yorgan desen tam bir öğrenci misali temizlik şart yani .
  Gitmediğim doktor kalmadı proftan tutun uzmanına kadar ama hepsinin ortak bir söylemi vardı. ''BU HASTALIK KRONİK '' yani devamlı olabilcek zamanla gecip tekrarlayabilen bir illet. o yüzden kimse tamam bu şampuanı alayım , bu kremi alayım gecer hissine kapılmasın. üzgünüm ama öyle. sadece geçişriri azaltır ama kökten buna çare yok.
  Neye hayret ediyorum bilyormusunuz. prof olarka gecinen şu doktorlar varya hicbirşey yapmıyor boşuna ordna burdan kitap yazmak icin copy yapyor diplma alyorlar (cogu böyle) bir caresi olmaz mı yaa basit bir cilt hastalıgı ama ne hallere sokyor bizi.
  Bir doktorda cıksın desin ki kardeşim bu illetin ilacı bu diye.binlerce krem ilac şmapuna üreitlmiş cogusu da ticari zaten . cogu doktora gidyorsun
  daha önce ilac firmaları tarafından masasına konulmuş komisyon iel satış yap bu kadar prim tabiiri caizse öyle bu sektör cığırındna cıkmış
  verdiği ilaclar ile deneme tahtasına dönduk
  azcık olan sorun heryere yayıldı şimdi kimi suclarsın..
  Arkadaşlar sitelerden okudum araştırdım aktarcılar sordum ama nafilee valla en iyis ne bilyormusunuz kafaya takmamak.
  yeme içmeye dikkat baharat azdıryor vesselamm
  Bol şifalı gunler herkese taip edcem burayıı ve önerilerim olcak zaman zaman
  gerçi kelin ilacı olsa başına sürermiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru sözlere ne denir. Kafaya takmamak meselesinde haklısınız ama kafada birazcık iyileşme olursa ancak o zaman kafaya takmama ihtimali beliriyor. Şampuan için hastalığın ilacı diyemeyiz çünkü ilaç dediğimiz seyin o hastalığı ortadan kaldırması gerekiyor. Şampuan ise SD 'yi kontrol etmenizi ve etkilerini katlanılabilir düzeyde tutmanızı sağlıyor.

   Tıbbın çare bulamadığı belki de pek sallamadığı bir hastalığımız var.

   Sil
 41. Kullandığım fakat yararını görmediğim ilaçların lsitesi aklımda kalanlar
  Keteral şampuan
  konozol şampuan
  Nizoral
  M-fro losyon ve kremi
  kelual ds krem 40 ml
  coresatin
  Trapzone
  Protopic
  mustela
  Clecoin_t
  Blue Cap
  Hp biotin
  Exipiol krem
  la-Roche Posay
  Minoxidil
  corosatin crem
  kelual krem ve şampuan
  Ayrıca çevremde gördüğüm geszerken rasladıgım aktarcılardan aldıgım
  sabun
  yağ şampuan ot ,saman sapı da yazarsam kafanız iyice bulanır.
  siz siz olun her ilacı kullanmayın ben gibi
  benim saclarda azaldı bu yüzden
  sonra büyük marketlerdeki şampunlarda aldatıcı .doğruya dogru arkadaşım.Hem sağlıgınızdan hemde paranızdan olacaksınız
  bilyorum cok karamsarım ama ceken bilir .

  YanıtlaSil
 42. bana bi link atabilirmisiniz verdiğiniz link silinmiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.ucuzu.com/sampuan-c4704/vichy/dercos-anti-dandruff-kepek-karsiti-normal-yagli-saclar-icin-sampuan-200-ml-p145404999/

   Sil
 43. bu şampuanın kutusu değisik içeriğide değisik mi ?
  siz bunu mu kullanıyorsunuz

  YanıtlaSil
 44. Ürünün kutusu, üretim tarihi ve kampanya durumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer saçlarınızda yukarıda bahsedilen sorunlar varsa, aşırı yağlanıyorsa "Normal to Oily Hair " yani türkçesi "Normal-yağlısaçlar" yazanını almanız yeterli.

  YanıtlaSil
 45. Harun bey siz bu konuda uzmanlaşmışsınız galiba.Benim kafamın sadece tepe kısmında apseli siğiller çıkıyor.Kaç doktora gittim,geçiyor 1-2 ay sonra tekrarlıyor.
  saçım kepekli diye head and shoulder kullanıyorum.ama apseli siğiller çok rahatsızlık veriyor acıtıyor.Sizce ilacım yeşil Vichy mi?
  Saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimi arkadaşta sivilceye benzer seyle çıkıyor. Belli bölgelerde de kızarıklıklar oluyor. Kullandığımız şampuanın kızarıkllıkları giderdiğini yağlanmayı azalttığını kepeği sıfırladığını söyleyebilirim. Sizin rahatsızlığınız için tam birşey söyleyemeyeceğim. Doktorlar çare olarak tıbbi şampuan (Nizoral, Ketoral, Konazol) önerdilerse vişiyi siz de deneyebilirsiniz. Bir zararı olmaz en kötü ihtimal kepeği azaltır yok eder.

   Şu anda 24.90 a piyasada bulunabiliyor. Çok para vermeyin internetten de bulabilirsiniz. Saç tipiniz kuru ise ona göre olanı da var.

   Derdinize biraz da olsa çare olmasını umarım.

   Sil
 46. ben çok uzun zamanlar çektim bu dertten. bu yazıyı okuduktan sonra denedım şu an neredeyse 6 ay olcak çok şükür yok saçımda eskisi gibi sivilceler sizde deneyin bende çektim bu rahatsızlığı ne olduğunu bılıyorum. 2 güne bir kullanın ama hergün kullanmayın vicudunuz bağışıklık kazanıyomus sonra diğer şanpoğanlardanda kullanmayın. şimdiden geçmiş olsun

  YanıtlaSil
 47. bikaç link buldum ama hangi vichy şampuanı alacağımı bilemedim.Yardımcı olabilir misiniz ?üstünde ne yazması gerek ? Anti pelluculaire mi,anti dandruff mı kafam karıştı.

  http://www.eczanemizde.com/?urun-12927-Vichy-Dercos-Anti-Dandruff-Sensitive-Kepek-Karsiti-Sampuan--Hassas-ve-Kasintili-Sac-.html

  http://www.saglikhome.com/pinfo.asp?pid=8317

  http://www.n11.com/vichy-dercos-anti-dandruff-kepek-karsiti-normalyaglisaclaricinsampuan200-ml-P14768750

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim kullandığımın resmi yukarıda. Sizin verdiğiniz linkerden olanlarda şunlar.

   http://www.saglikhome.com/pinfo.asp?pid=8317

   http://www.n11.com/vichy-dercos-anti-dandruff-kepek-karsiti-normalyaglisaclaricinsampuan200-ml-P14768750

   Sil
 48. Bende burdan etkilenerek kosa kosa neti actim siparis gectim yarin elimde o, ucak :( ins kurtulurum rabbim yardim eder allahim ne zor ne illet hastalikmis bu seborik

  Olumlu olumsuz donus yapacagim ins mutlu bi haberle gelir yazarim

  Umut.

  YanıtlaSil
 49. Bakim storeden aldim (adsiz )

  Arkadaslar hemen paylasayim ilk izlenimlerimi sampuan simdiye kadar kullandigim en iyi sebo şampuani kafamda kasinti kayboldu bu ucuncu yikamam saclarim neler cekti neler ah bi bilseniz garibanlar yeni yeni toparlanio her yikamam da daha rahat olduklarini hissediyorum

  Kepek git gide azalio kasinti saten hemen yok oldu

  Sampuan iyi kopurmuo tek sevmedim yan bu ama kimin umrunda yeterki gecsin su illet basimdam
  Rahatlikla tavsiye ederim

  Allah tamamen kurtarir ins beni ve bu durumda olanlari bu illet merhametsiz hastalikdan
  INS DAHA DAHA MUTLU HABERLERLE GELECEGIM SAGLICAKLA KALIN

  UMUT

  YanıtlaSil
 50. İşe yaramasına çok sevindim. Sırf kaşıntıdan kurtulmak bile inanılmaz bir rahatlık.

  Benim de saçlar çok yağlı olduğu için ilk yıkamada hiç köpürmüyor. İkinci yıkamayı yapıyorum o esnada biraz daha köpürüyor, kafamda 5-6 dk bekletiyorum. Bi kaşıtı kaldığını hissedersem azıcık bir şampuanla üçüncü kez yıkıyorum.
  Eskiden hergün yıkadığım saçlarım 5-6 gün yıkamadan idare edebiliyor.

  Bu blogu açmamdaki neden bu illeten muzdarip olan benim gibilere bir çıkış yolu gösterebilmekti. Bu kadar insanın işine yaramış olması muazzam birşey.

  Şampuan arada bir indirime giriyor. İşe yaradığını hissederseniz o dönemlerde birkaç kutu almaya bakın. Her seferinde 30 lira civarında para bayılmaya gerek yok. 24 liradan bulduğumda birkaç kutu almıştım mesela.

  Herkese şifa olmasını dilerim.

  YanıtlaSil
 51. Harun evet bi kac tane almak mantikli ilk denemem oldugu icin fazla almadim

  sana tesekkur ederim bu sampuani bulmama vesile oldugun icin dertlerimi bi nebze aldi benden

  Kardesim bemde 8 seneye yakindir bu basladi bazen kayboldu bazen geri geldi tamanen iyi lestigim daha dogrusu sansgim donrmleri yasadim. Ama malesef kurtulamdim

  Benim ev sampuan dolu milyarlar harcadim rht bi 3 bn tl harcamsmdr. Acaba sumu iyi gelir bumu iyi gelir ger grdgm bunnla ilgili sampuani aldim tek seferde kaldi olece tabi kullanmadim
  iyi gelen var ama kasintiya iyi gelen bulamadim

  evdeki sampuanlri hepsini bes kg lik bidona doldurdum arabayi yikiorum iyi parlatyo :)) dusun kardesim hali.d ise yaramayan bi dolu sampuan

  biliyorum eski s sıksacim gelmez ama basimdaki kalsa yinede sukur edecegim uzulyorum genc yasda bu illetle ugrasiomcevremden rahatsz oluom bilr ama naparsin seborik var diom o ne yav dio tiye alio aklinca

  yinede neler neler var. Ne hastalik lar var allah onlari gostrtmesin sukurler olsun


  gelismeler oldukca yazacagim herkese sifalar dilerim

  YanıtlaSil
 52. Kaşıntı bittiğinde %80 oranında bu iş de bitiyor. Yağlanmayı insan fazla kafaya takmıyor. Ama bir elin sürekli kafada ise bu illeti düşünmemek de olmuyor. Bitmek dedimse tam iyileşme deği elbette. Şampuanı kullandığın sürece iyisin. Mevsim geçişleri biraz sıkıntılı o kadar.

  Bir de bu meret kendinden bahsedildiğini biliyor sanki. Ne zaman bloga cevap yazıyorum kaşıntı başlıyor, unutuyorum azalıyor giderek sıfırlanıyor. Akıllı mantar cinsi herhalde bu da.

  YanıtlaSil
 53. Yazıyı bugün okudum siparişi hemen verdim :) umarım faydası olur. İnanılmaz can sıkıcı olan bu hastalıktan tüm seboreiklilerin kurtulmasını diliyorum :) Deneyimlerimi paylaşacağım, sevgiler.

  YanıtlaSil
 54. bi şey sorcam bu hastalığı taşıyan kaç kişi sigara içiyor acaba okuyanlar yazarsa sevinirim

  YanıtlaSil
 55. Ben kullanmıyorum yaklaşık 10 yıldır da seboreik var ben de. Stresle doğru orantılı ama tamamen kaybolduğunu hiç görmedim. Şampuanı aldım kullanınca yorumları mı yazacağım.

  YanıtlaSil
 56. merhaba arkadaşlar bende de aynı dert var. Bende kaşınma olmuyor. Yalnız kabuklanma sık oluyor. Kafa derisi kızarıklık. Kafa derisi pul pul. Tabiki yağlanma oluyor. En büyük derdim yağlanma bu vichy yeşil kutu yağlanmayı durdurur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En iyi etkisi yağlanma üzerine. Eskiden 1 günde yağ içinde kalan vıcık vıcık olan saclar 3-4 günde yağlanmaya başlıyor.

   Sil
 57. Merhaba arkadaslar ben kendimi bildim bileli bu illet var bende.yapmadigim sey kalmadi.cam recinesinden yapilan bir ilac kullanmistim.ve pirdolin falan bir zamanlar.gecme noktasina gelmisti.ama birakinca hemen cikiyo melet.clear kullandim uzun zaman kepege etkili olandan.saclarimda rahatlama hissettim ve en az seviyeye kadar dusmustu.ama yine sonuc husran.advantan krem kullandim kortizonlu yok oldugunu gordum.cok mutlu olmustum.ama birakinca sonuc ayni.birde yillardir sac damlasi kullanirim dermovate o da kortizonlu kasintiyi gidersin diye malesef bi yere kadar.gercekten ne yapacagimi bilmiyorum.bir haftadir cok stres var tartisma falan yasadim.bir de ne goreyim sacimin her noktasi kepek parca parca kasinti.insani intihar derecesine goturur bu hastalik.ardic katranli bir sabun aldim.iki yikama.yaptim her yer kepek igrenc.bir.goruntu var ama kasinti yok ne hikmetse.bu vichy yesil alacagim.demekte fayda var bu kadar kisi iyi yorumlamis.ama bu hastalik sirf stresse bagli eminim.yorumlarinizi bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir dönemler kafamı kasımak için tek elim yetmiyordu. Utandığım için lavoboya gidip iki elimle birden dakikalarca kaşıyordum. İnsani intihar derecesine goturur bu hastalik demişsiniz ya, işte o misal. Toplum içindeyken bile bir el sürekli kafada gezerken şimdi çok rahatım. Bugünüme şükrediyorum. Bu ara mevsim geçişi sebebiyle kaşıntı hafif oluyor. Mevsim rayına girince kafa derisi de rahatlıyor bilginize.

   Sil
 58. teşekkürler harun kardeş verdiğiin bilgiler için bende bu hastalıktan muzdaribim ben 1 senedir sadece konozal medikal şampuanla saçımı yıkıyordum heraldeki bu ilacı uzun süre kullanımda saç döküyor olmalıki benim önlerde özellikle sivilcelerin olduğu bölgede seyrelmeler oluştu yani şaçım biraz döküldü sence konozalı sık kullanmak saç dökermi ve vichy bu dökülen saçları geri getirebilirmi çünkü ben bu ilacın gözenekleri kapattığı düşüncesindeyim sence vichy gözenekleri toparlayıp saçları gürleştirirmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konazol berbat birşey, söylediğiniz gibi zarar veriyor anca. Seboreik kafa derisinin hava almamasına neden oluyor, siz çok yıkayıp temizleyince de saçın dengesi bozuluyor. Her iki sekilde de saç zarar görüyor. Konazoldeki aktif maddenin de muhakkak etkisi vardır.

   Benim fikrime ve tecrübelerime göre daha iyisi yapılana kadar en iyisi vichy. Deneyin çare olmasza kaybettiğiniz 25-30 lira olur ama bir çare olursa kazandığınıza paha biçemezsiniz.

   Saç çıkarma konusunda bir iddiası yok vişi yeşil şampuanın. Başka bir ürünü var mor renkli. Bir arkadaşta görmüştüm ama ie yarayıp yaramadığını bilmiyorum. Sizin öncelikli hedefiniz elde kalanları korumak olmalı artırmak sonraki iş bence. Sağlıklı günler.

   Sil
 59. Bu şampuanı kullanırken yüzüme de sursem zarar veremi ki yüzümde de pullanma kepeklenme var çünkü siz nasıl kullaniyosunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şampuanın yakan bir etkisi falan yok. Göğüs bölgesinde falan çıkanlar var onlara iyi geliyor. Yüzdede kullanılabilir kanımca. Alnım çok yağlanıyordu o kısımda şampuan kullanalı iyi durumda. Bir deneyin isterseniz zararı olacağını sanmıyorum.

   Sil
  2. yağlanıyo ve de çok parlak duruyo dimi alnınız

   Sil
  3. şampuanı yüzümde bekletmeme rağmen bi faydası olmuyor senn parlama sorunun halloldumu . eczacıya dedim o kadar bi de kuru saçlar için olanını vermiş onn etkisi olabilirmi ki

   Sil
  4. Yüzünda problem olanlar için Erhan Teke isimli arkadaşın aşağıda iki adet mesajı var onları bir okusunlar derim.

   Sil
 60. Merhaba,
  10 yıldan fazla ugraşıyorum bu sebor.dermatit ile hiç birşey kesin çözüm olmadı. Tavsiyeniz üzerine aldığım vichy şampuanı 1 aydır kullanıyorum, tek kelime ile mucize. İnanılmaz bir şekilde saçımda ne kepek, ne kabuklanma ne de kızarıklık kaldı. İlk yıkamada sonuç verdi. Allah sizden razı olsun. Sonsuz Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Bende ilk hafta sonuç vermişti. Sizin adınıza çok sevindim. Bu derdi çeken bilir. Arasıra kaşıntı artabilir mevsimsel olarak bilginiz olsun.

   Sil
 61. dostum yüzdeki özellikle burun kenarları ve alın için önerebileceğin bir krem var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim o konuda bir sıkıntım yok. Şu adresteki bilgileri bir incelemeniz yararlı olabilir :

   http://www.oturanbilge.com/seboreik-dermatitim-18ine-basti/#more-1184

   Sil
  2. Yüzünüz için elma kabuğu kullanabilirsiniz.Elmayı soyduktan sonra iç kısmını kızaran bölgelere sürün,yıkamadan yatın.Sabaha kaşıntı ve kızarıklığın azaldığını göreceksiniz.Krem olarak avene antirougeurs bana çok iyi gelmişti.Elmaya geçince kremi bıraktım:)

   Sil
 62. Harun bey arastirmalarima gore,TTO(tree tea oil)cay.agaci.yagi bu hastalikla %95 basari.gosteriyormus ama ben denedim pek bi halta yaramiyo.vichy yesil alip size sonuclari aktaririm.insallah dua ederim size .cok kotu durumdayim.psikoloji alt ust oldu.saygilar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçinde o yağdan olan bir şampuan yapmıştı bir aktar, kullandım bir faydasını görmedim ben de.

   İnşallah şifa olur. Bu illeti bir tek çeken bilir.

   Sil
 63. Size etki eden etkin madde SELENYUM dur, Bu maddenin yogunlugu ile orantili rahatlamaniz ve tedaviniz oluyor asil olan mantar faktörünün ortadan kaldirilmasidir. Deniz günes UV kisa sac hergun sakal trasi ,,sade su ile yikanilan (veya cok az elma sirkesi katilmis olabilir) surat iyilestiricidir ayni sekilde ben de daha Uygun fiyatli lan Loreal elvital Anti schuppen Selenyum s aktiv kullaniyorum cok rahatlatti desem belki birilerine fayda olur. Simdi bilgiler. Yüksek tansiyon veya dolasim sistemi arizasi stres buna baslatiyor.. uzak durulacaklar stres.. sarap balik cikulata kahve bunlardan olabildigince uzak durulmali... bu hastalik alerji degildir.. kortizonlu kremleri sakin kullanmayin bu hastalikla beraber gelen hastaliklar tetikleyicidir.sunlardir DOLASIM BOZUKLUKLARI; SEKER; ISMI GEBERESICE KANSER,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denemek isteyenler için şampuanı bulabilecekleri yer/site hakkında bilgi verebilirseniz iyi olur Erhan Bey.

   Katkılarınız içn teşekkürler.

   Sil
 64. Yüzdeki kas burun kenari alin sac bitimi kizariklar icin sade veya cok az elma sirkesi katilmis su ile günde 3-5 defa yikamak yani mantarlara barinamayacaklari ortam saglaniyor. ve aksamlari mutlaka bu su ile temizlenip o sekilde yatmak ve eger bulunabiliyorsa Eucerin complete repair intensiv Lotion.. Suratta benim icin tek gecer..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüzdeki sıkıntılar için aydınlatıcı bir bilgi. Bu mesele çok ayrıntı kaldırdığı için hemen akla gelen ilk soruyu ben sorayım:

   Elma sirkesi piyasada satılan sıradan sirkelerden mi yoksa aktarlarda satılan %100 doğal olduğu söylenenlerden mi?

   Sil
 65. 10 senedir çekiyorum bu illeti ama 3 aydır vichy yeşil kullanıyorum yüzde 90 iyleşme var hemde ilk haftadan başladı değişim.herkese acil şifalar...

  YanıtlaSil
 66. yağlı saçlar için kullanıyom ama zaten yağlı saçlarım hemen hemen iki kat daha hızlı yağlanmaya başladı.tek olumsuz yönü bu oldu bende herkestede aynımı acaba?bu illet saçlarıda döküyor inanın bende dökülen saçların yüzde 90nının kökünde kepek yapışmış halde dökülüyor.tıp nasıl bu seboroik denen zıkkıma çare bulamıyor anlamış değilim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağlanmayı cidddi anlamda kesiyor bende. Bir süre deneyin olmazsa başka bir çözüm aramanız gerekebilir.

   Sil
 67. ncelikle burada konuyu açan ve paylaşımda bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Vichy şampuanı kullandım 2 hafta sonra hiç birşey kalmadı hala inanamıyorum. kesinlikle ve kesinlikle hastalığı olan hiç düşünmeden denemeli 30 lira civarı ama herşeye değer saçlarımı eskisi gibi görmek çok güzel. herkese şifalar diliyorum. harun sana teşekkürü bir borç biliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Ben de buna başlarken bir deneyelim demiştim. Şimdiki rahatlığı para ile ölçmek hakikaten zor. Ben şampuanı sürekli kullanmak zorunda kalıyorum. Umarım gün gelir bu illletten tamamen kurtuluruz.

   Sil
 68. öncelikle tecrübelerin için teşekkürler ,
  bende bu sorundan muzdaribim 3, 4 aylık doktor tedavisi sonuç vermedi, yaklaşık 3 ay önce sizin tecrübeleriniz doğrultusunda eczaneden vichy şampuan almak için gittiğimde eczacım bioderma node ds+ şampuanı tavsiye etti. aşırı kepek vardı havlu bembeyaz kepek olurdu aşırı yağlanma ve kaşıntı vardı .neyse şampuanı kullandım. ilk kullanımda zaten kepekler yok oldukaşıntı azaldı, 5 günden sonra ne kaşıntı ne kepek kaldı.ürün set halinde tedavi şampuanı ve destekleyici şampuandan oluşuyor.ben çok memnun kaldım 2. kez bu üründen almak üzereyken sizlerle paylaşmak istedim

  http://www.n11.com/bioderma-node-ds-sampuan-P17327871

  ayrıca bi tavsiyem daha var . protopic pomad doktorunuzdan istersiniz ..
  benim tavsiyelerim bu kadar çok geçmiş olsun herkese

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vişi'den sonuç alamayanlar veya denemek istemeyenler bunu deneyebilir. Vişi gün gelir etkisiz kalırsa bunu da listeye alabiliriz. Akılda bulunsun.

   Ayrıca ikinci paragraf krem soranlar için cevap olmuş. Dikkatten kaçmasın.

   Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

   Sil
 69. http://www.n11.com/vichy-dercos-shampoo-anti-dandruff-sensitive-kepek-karsiti-hassas-vekasintili-saclar-icin-200ml-P11803757
  http://www.n11.com/vichy-dercos-sampuan-kepek-karsiti-yagli-saclar-icin-200-ml-P22583532
  merhaba..bende aynı derden muzdaribim. benim saçlarım yağlı ve birazda kepekli.özellikle saçımın arkası ense kısmı dermatitli..aynı zamanda çok dökülüyor.saçımın ön kısmı baya açıldı.sizce hangisini kullanmalıyım.yeşil olanı demişsiniz ama birden fazla çeşidi var ve fiyatlarıda farklı.dermatiti önleyelim derken dökülmeyi artırmayız inşallah..
  şimdiden yardımlarınız tşkrler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin verdiğiniz linklerden benim kullandığım bu:
   http://www.n11.com/vichy-dercos-sampuan-kepek-karsiti-yagli-saclar-icin-200-ml-P22583532

   Denemenizi öneririm. Şampuanı kullanınca, önceki durumundan kötü olduğunu söyleyen çıkmadı henüz.

   Sil
 70. 21 Ekim 2013 03:48 tarihinden beri Vichy Şampuan kullanıyorum. 21 Ekim 2013 03:48 den beri hayatım değişti. Şifa Allah'tandır ama vesile olduğunuz için teşekkürler Harun bey=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thing geçmiş olsun kardeşim egzaman tamamen mi ? geçti..

   Sil
  2. Rica ederim. :) sizin adınıza çok sevindim. Şüphesiz birer vesileyiz. Blogu açarken bir kişinin bile şifa bulması yeter diyordum.

   Sizlerin yorumları, tavsiyeleride buraya gelip bu yazıları okuyanlara yol gösteriyordur muhakkak. Tecrübenizi tekrar gelip aktardığınız için ben de teşekkür ederim.

   Sil
 71. Bende bugün başladım umarım faydasını görürüm görürsem mutlaka yazarım.ALLAH şifamızı verir İnşALLAH.Sağol Harun bey..

  YanıtlaSil
 72. İnşallah şifa olur. Yorumlarınızı bekliyoruz. Kola-gazlı içeçek çok tüketiyorsanız onu da biraz azaltmanızı tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 73. ahh ah gına geldi bu lanet hastalıktan...İşin kötüsü çaresini bulmuyorlar bilerek.ne de olsa bu kadar hasta var sürekli ilaç alıyorlar,piyasayı sarsmayalım mantıgındalar.
  en son kullandığım ducray şampuandan çok memnun kaldım ama saçımı aşırı kuruttu.maske ve bakım şart.Hepsine verecek o kadar param yok acıkcası..e ilaçlar zaten olağandan pahalı.Geçtiğimiz gün bir aktar "abla bir karışım yapim garanti " dedi.güvenmek istiyorum cunku adam çok emin konuşuyor.senelerdir aynı yerde esnafım müşterilerim düzenli gelir dedi. 1 aylık 50 tl ye ilaç yapabileceğini belirtti.hayır ilaç firmaları çare bulmuyor bu adamın öyle bir kaygısı olamaz neden yalan söylesin ki diye düşündüm.eğer karışımı yaptırırsam sonuçları paylaşırım.Zira bir kadın olarak daha sıkıntılı.Makyaj da yapmak zorunda kalıyoruz cilt mahvoluyor.
  Harun Bey şampuanı alacağım.neticede memnun kaldım diyorsunuz.Denemekte fayda var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 24 yildan sonra nihayet cözümü buldum yakin zamanda bütün kader arkadaslari bu dertten kurtulacak.cok iddiali ve mutluyum.bu mutlulugumu hepinizle paylasacagim.yaklasik 2 hafta sonra biraz sabir arkadaslar

   Sil
 74. Tuğçe evet malesef bizi daha fazla zorluyor, yüzümdeki kızarıklık ve pul pul dökülme nedeniyle makyaj yapmakta zorlanıyorum :( şampuanı al kullan derim saolsun harun arkadaşımız sayesinde tanıştım şampuanla faydası var. Ben head &soulders ı da arada kullanmaya devam ediyorum. Onun dışında yüzüm içinde bi krem kullanıyorum blogumda da deneyimlerimi paylaştım. Kremi yeni aldım 1 hafta oldu deneyimlerimi yazıcam. Onun dışında tek kulağımın içi çok kaşınıp pulllanıyor elecon krem kullanıyorum ona da şimdilik idare ediyor. Umarım tamamen kurtulmanın bir yolunu buluruz.

  YanıtlaSil
 75. Haftada 2 kez kullan ben öyle kullaniyorum.birde iki kez vichy sur ilki yagi gidermek için ikincisinide masaj ederek 5 dakika kafamda sampuani beklet sonra yika.Acil şifalar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katkınız için teşekkürler. Bende aynen öyle kullanıyorum.

   Sil
 76. Harun bey bu forum için tesekkurler.Ben vichy e baslayali bir hafta oldu pek bir şey farketmedi yüzde 10 etki diyebilirim seboerik dermatit sizde tamamen mi son buldu şu an.Ben sizce ne kadar daha test etmeliyim sizde ne kadar surede etki etmeye başladı.

  YanıtlaSil
 77. Malesef bu hastalığın sonu olduğunu pek sanmıyorum. Şampuan etkilerini büyük ölçüde hafifletiyor. Ben dahil pek çok kişide bir haftada iyiye gidiş oldu. Sizde belki uzun sürebilir. Saçlarınızı yıkarken birinci yıkamada saçlarınızı yağdan arındırın ikincisinde 5 dk sampuanı bekletin. Biraz sebat edin havaların bir iyi, bir kötü gitmesi bu mereti de etkiliyor. Daha iyi bir alternatifiniz yoksa bitene kadar bunu kullanın bitince başkasına geçersiniz artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkurler ..Son olarak siz yazmissiniz egzamayi hatirladigim günler bloğa baktigim günler yazmissiniz.yüzde kaç geçti ortalama.Forum için teşekkürler çok iyi insansiniz ben su an iyilesmesemde iyileşen var teşekkürler..

   Sil
  2. Şampuanın etkisi değişkenlik gösteriyor. şampuan bir ilaç olmadığı için ve seboreik dermatitin azmasına sebep olan başka faktörler olduğu için belkide.

   Hastalığın zirve yaptığı zamanla karşılaştırısak (bir elin kaşımaya yetmediği günler) Etkisinin dönem dönem %60-%99 arasında değiştiğini söyleyebilirim. Bir kaç ay %90 sonra birkaç hafta %60 civarı diyebilirim.
   Bu dönemlerin hava koşullarıyla paralel ilerlediğini hissediyorum. Havalar tam soğuk ya da tam sıcak ise saç normalleşiyor.

   İnşallah işinize yarar da başka çareler aramaktan kurtulursunuz.

   Sil
 78. merhabalar bu şampuan kafadaki sivilce ve yaraları geçiriyor mı ? bende yüzde pek birşey yok ama kafada sivilce ve yara çıkıyor sürekli ve son bir kaç aydır saçlar çok dökülmeye başladı şimdi bu şampuanı deneyeceğim inşallah çare olur .. tabiiki bu sorun dışardan çözülmez ama şu yaraları yok etse dükülmeyi kesse yater benim için yoksa zaten kafayakoydum roaccoutan kullanıcam kışın kesin çözüm olanlar varmış roaccoutan ile ... sorum şu bu şampuan yara ve sivilceleri geçiriyor mu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende o bakımdan işe yaradı. Kesin çözüm diyemem ama insanı çok rahatlatıyor.

   Sil
 79. inseallah basta sende kesin cozom olur sonra vesilenle bizde .sifa mevla tealadan.

  YanıtlaSil
 80. harun abi benim saçlarım uzun ve daha uzatmayı düşünüyorum . benim de kafamda kaşıntı ve kabuklanmalar var seborei k gibi . bu şampuan uzun saçlar için iyi gelir mi acaba ? suan gliss kullanıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şampuanın etkisi bakımından uzun kısa saçın bir önemi yok. Yıkama esnasında kafa derinde bir süre kalması yeterli. Saçında yağlanma varsa uzun saçta çok daha belli oluyor, saçlar hep birbirine yapışık ve çok yağlı görünüyor.

   Sil
 81. Öncelikle herkese acil şifalar diliyorum bendede 3 yıldır var lakin bende saç dökülmesi yok hatta cok sıkta diyebilirim head&shoulders intensive treatment kullanıyorum %90 geçirdi lakin sürekli kullanımda etkisini yitirdiğini düşünüyorum vich ye başlıycam ancak konbineli kullanmak istıyorum onun yanında şampuan önerisi olan varmi ? Sorularımı cvplarsaniz sevinirim .şimdiden teşekkürler ✋

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir şampuan etkisini yitirene kadar onu kullanmanızı tavsiye ederim. T-Gel şampuan ve Vichy hakkında yukarıda açıklama var zaten. Şifa bulmanızı dilerim.

   Sil
  2. Bu hastalığın saç dökülmesi yaptığını söylüyorlar benimki dökülmüyor peki ilerde dökülürmü ?

   Sil
 82. abi 2 haftadır kyllnanıyorum kaşıntıya iyi geldi kabuklanmayada fakat saçım hala yağanıyor ve kabuklanma devam ediyor sende tam olarak ne zaman geçti kabuklanma ve yağlanma

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şampuanı bitirene kadar devam etmenizi tavsiye ederim. Sonra artılarını ve eksilerini bir değerlendirirsiniz. Yukarıda T-gel şampuan kullanım tecrübesi var ayrıca bir arkadasın bioderma node ds+ şampuan önerisi de var. Vichy çözüm olmazsa onlar da denenebilir.

   Bir de tam olarak geçme yok malesef. Sadece eskiye nazaran rahatlama var. Bir oran olarak belirtmek gerekirse dönem dönem %60-90 arası saç şikayetiniz azalıyor diyebilirim.

   Sil
 83. mrb harun hastaliktan kurtulduğuna sevindim.bende de bu hastalık var denemediğim şampuan losyon kalmadı. geçmedi.iyi gelenler de saçımı döktü.bu önerdiğin şampuan saç dökmesi yapıyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belirgin bir dökülme yaşadığımı söyleyemem. Hastalığın dökülmeyi tetiklediğini sanıyorum. Bu meret yüzündan ne kafa derisi, ne de saçlar normal bir yaşam sürebiliyor. İhtimalen bu da saç sökülmesine neden oluyor. Şampuanı kullanıp belli oranda kafa derisindeki kaşıntı ve yağlanmadan kurtulabilirseniz saç sağlığında da düzelme olacaktır sanırım.

   Sil
 84. harun abi bu kepeek şampuanını kullanıyorum sonuç tabiki harika sen olmasaydın el kafada gezmeye devam edicektik eyvallah oyüzden :) .. şimdi abi sorum şu şaç diplerimdeki kaşıntım gitti fakat dökülme var ben bu kepek şampuanın kutuyu bitirdikten sonra kırmızı kapaklı dökülme şampuanını kullansam kaşıntı başlar mı yine kaşıntı derdim bitti hiç olmuyo artık hemde fakat dökülme kafama takılıyo bilgi verirsen sevinirim saygılar reis :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim kardeşim. Ben kırmızı olanı dökülme karşıtı olarak duymuştum ama hiç denemedim. Senin bir tecrüben olrsa ve burada aktarırsan seviniriz. Kaşıntı ara ara tekrar edebiliyor, ben bu yeşil zıkkımı hiç bırakmadım bırakmıyorum. Kırmızıyı denesen bile yeşile dönersin bir sıkıntı olmaz. Şifalar dilerim.

   Sil
 85. Merhaba Harun Bey, saçlarımda aşırı dökülme ve kaşıntı sorunum vardı. Buradaki yazınızı okuduktan sonra "nasılsa kullanmadığım şey kalmadı, birde bunu deneyeyim" diyerek ve açıkçası çok da umut bağlamadan Vichy yeşil şampuanı aldım. Ancak kısa sürede dökülme ve kaşıntı azaldı. Diğer kullandığım birçok şampuandan daha etkili oldu bende. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Herkese şifalar dilerim.


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşkkürler. Kaşıntısız bir hayat paha biçilemez.

   Sil
 86. Merhaba!
  ben de vichy şampuan kullandım.hiç memnun kalmadım.kötü kokuyor .ayrıca bir işe de yaramadı. ducray'i uzun vadede çok beğenmesem de şu an geçici olarak onunla idare ediyorum.nette yaptığım geniş çaptaki araştırmam sonucunda hacamat nam_ı diğer cupping therapy yaptırmaya karar verdim.çok etkili olduğunu söyledi doktor.sonucu yaptırınca yazarım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cupping therapy dediğiniz şey eski usul bardak çektirme. Bardak çektirmenin saç ile alakasını anlayamadım.

   Sil
 87. söylemeyi unutmuşum.benimle aynı durumda olan bir arkadaş , 9 eylül üniversitesi dermatoloji ana bilim başkanına muayene oldu bundan bir iki sene önce ..doktor kesinlikle ve kesinlikle yağlı ürünlerden uzak kalmasını söylemiş kendisine..ilk başlarda iyi gelir verdiği his ama sonra damarları genişleterek durumu daha da kötüleştirsin demiş.ben bu durumu birkaç sözde uzmana sordum ama kimsenin bir şeyden haberi yok ve bu bahsettiğim kişinin bu konuda uluslararası makaleleri var..yüzünüze uygulayacağınız ürünlerin içeriklerine bakın alırken ,hafif ürünleri tercih edin kremlerden uzak durun..

  YanıtlaSil
 88. Merhaba arkadaşlar bende bu meret başımda kızarıklık şeklinde oluyo.benim kel olmak gibi korkum da yok olucağı varsa olur ama kel olduktan sonra başımda kızarıklık görün meşinden korkuyorum bahsettiğim durumu yaşayan var mı acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızarıklık bu hastalıkta olmazsa olmaz. Önerilen şampuanlardan birini deneyebilirsiniz.

   Sil
 89. Ducray Şampuan ben de büyük bir hevesle aldım. 3 gün oldu kullanmaya başlayalı. Umarım olumlu sonuçlar alır burada paylaşırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim ducray ile ilgili bir tavsiyem yok. Diğer kullanıcının aktardığı bir bilgidir.

   Sil
 90. Merhaba acaba tavsiye etmiş olduğunu ürün bu linklerdekilerden hangisidir?

  http://www.dermoeczanem.com/vichy-kepek-karsiti-sampuan-hassas-ve-kasintili-sac-derisi-200ml

  http://www.dermoeczanem.com/vichy-kepek-karsiti-sampuan-normal-yagli-saclar-200ml-

  YanıtlaSil
 91. Vichy'nin kepeğe karşı etkili hassas ve kaşıntılı saçlar için olan şampuanını kullanın arkadaşlar. Şu linkteki şampuandan bahsediyorum : http://www.dermoeczanem.com/vichy-kepek-karsiti-sampuan-hassas-ve-kasintili-sac-derisi-200ml
  Bu şampuanda saça ve saç derisine zararlı sülfat, silikon, paraben, renklendirici vb. maddeler yok. Ayrıca, içeriğinde seboreik dermatite neden olan mantar ve mayaların üremesini engelleyen bir madde var. Kaşıntıya, kepeğe, kızarıklık ve sivilcelere çok iyi geliyor. Vichy'nin yağlı saçlar için olan şampuanını da kullandım ama olumlu sonuç alamadım. Fakat bu bahsettiğim şampuan gerçekten etkili oldu bende. 45 tlye kadar çıkabiliyor netteki fiyatı. Şu an en uygun eczanemizde.com sitesinde satılıyor. Bu sitedeki linki ise şu : http://www.eczanemizde.com/?urun-12927-Vichy-Dercos-Anti-Dandruff-Sensitive-200-ml-Kepek-Karsiti-Sampuan--Hassas-Sac-.html
  Daha geçen hafta buradan sipariş verdim ve 2 günde elime ulaştı. Fotoğrafın farklı olması kafanızı karıştırmasın, site yanlış foto koymuş ama doğru ürün gönderiliyor. Deneyin ve farkı görün. Ben de bugüne kadar sayısız ürün ve şampuan kullandım, hepsi fos çıktı ama bu şampuan bir başka. Tavsiye ederim herkese :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ürün ambalaj değiştiriyor olabilir. Ben elimdeki stoktan kullanıyorum. Ucuz bulunca birkaç kutu almıştım. Yorumunuz için teşekkürler.

   Sil
 92. Merhaba ben sizin sayenizde vichy ile tanıştım ve işe yaradı Şu an kepek vb. sorunlardan kurtuldum ancak saçımı yıkarken döküldügünü görüyorum.Sizde böyle bir sorun var mı şampuanın içinde saç dökücü bi madde olabilir mi ? Normal bir dökülmede olabilir Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ciddi bi artış yok bende. Normal seyrinde sanıyorum. Mevsimsel durumlar saç dökülmesini etkiliyor. Bir süre gözlemlemek lazım. Fayda-zarar dengesi gözetilerek kullanılmalı her ürün. Size kardan çok zarar veriyorsa başka ürün denenebilir.

   Sil
  2. Yukarıda bir arkadaş: "vişi saçı döker saç dökülmesini önlemek için bioxin forte şampuan kullanabilirsiniz. bir hafta kullandıktan son dökülmeyi neredeyse tamamen durduruyor." diyor . Bu konuda şikayeti olanlar değerlendirebilir.

   Sil
 93. Bende 5 aydır bu dertten muzdaripim, benim şöyle bir önerim olacak, bu insanda stres ve endişe yapan birşey bu nedenlede sorun geçmek bilmiyor. Düşündükçe kafanızdaki dert artıyor. Benim tavsiyem herşeyden önce bi pisikiyatriye gidip derdinizi anlatmanız ve bi ilaç tedavisine başlamanız, bu sizi sakinleştirecek ve daha az stres yapmanızı sağlıyacak bunun etkisiyle biraz daha rahatlıyacağınızı düşünüyorum. (sadece Öneridir).
  Sağlıklı günler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorun malesef psikolojik degil. Bildiğin mantarsı birşey yol açıyor buna. Mühim olan kafadaki kaşıntıyı azaltmak ondan sonra otomatik olarak öyle bir sorununuz olduğunu unutuyorsunuz zaten. Değişik şampuanlar denenebilir diyet denenebilir ama psikoloji ondan sonra başlıyor.

   Sil
 94. Merhaba harun bey. Bnde kepek cok az hatta yok gibi ancak aşırı yağlanma var. Sacimi yikadigimda o gun icinde hemen yaglaniyor. 5-6 saat icinde yaglanma oluyor. Yaglanma artikca da dökulme de artiyor. Sizde de dokulme oluyor muydu ? Vichy yagli saclar sampuani sac dengesini duzelttigi icin dokulmeyide kontrol altina aliyor diye dusunuyorum siz ne dersiniz ? Bir de bu sampuan degismis sanirim artik kapagi yesil degil beyaz ici de turuncu. Ambalajinin kenarinda turkuaz mavimsi bi etiketi olan demi dogru olan. Eczaneden yagli saclar icin olani deyince bu sampuani veriyorlar. Bu dogru olan degil mi ? Zor durumdayim sorularimin hepsini cevaplarsanz cok sevinirim. Simdiden tesekkurler.

  YanıtlaSil
 95. Bendeki problem de aşırı yağlanmaydı. Kepek malum kuru saçta olabiliyor. Tam olarak anlattığınız gibi saçı yıkadıktan 2 saat sonra kaşıntı ve aynı gün yağlanma başlıyordu. Dökülme ile ilgili tespitinizin de doğru olduğunu söyleyebilirim. Sağlıksız saç derisi saçı besleyemiyor muhtemelen.

  Kapağı eskiden de beyazdı. Ürün tam olarak tanımladığınız gibi kenarında mavi/yeşil/turkuaz bir renk var. Adı "normal to oily hair" yani "normal-yağlı" saçlar.

  Sorunlarınız benim eski durumuma çok benzediği için denemenizi tavsiye ederim. Genelde 7-10 gün arası rahatlamayı hissedersiniz. Ama olurda şikayetiniz devam ederse en azından şampuan bitene kadar devam edin faydası olmazsa başka şey denersiniz. Neden böyle diyorum; çünkü dönemsel olarak kafamdaki rahatlık %60 ile 99 arasında değişiyor. şimdiye kadarki gözlemlerimden şunu tespit ettim.

  bu saçımızdaki illetin
  1- içinde bulunduğunuz mevsim ile
  2-gazlı içecek ve özellikle kahve ile alakası var

  kolayı artırırsam (günde 2-3 bardak) ya da peşpeşe birkaç gün günde 1 bardak kahve içersem kaşıntı başlıyor. İkisini de arada bir yapmakla birşey olmuyor.

  Size ekstra tavsiyem bu iki meretten birine düşkünlüğünüz varsa şampuanı kullanmaya başlayınca tamamen bırakın yada düzenli tüketimi bırakın.

  Eczane 30 tl civarı bir fiyat veriyorsa şu an piyasa fiyatı o. Ben çok faydasını gördüm, halen kullanıyorum ve bırakmayı aklımın ucundan bile geçirmiyorum. Malesef şampuan ilaç gibi iyileştirici bir etki yapıp hastalıktan kurtulmayı sağlamıyor. Sürekli kullanırsam kaşıntı ve yağlanma olmuyor bu da bana yetiyor. Tıp bir çare bulana kadar ya da başka bir firma daha iyi ve daha ucuz bir şampuan yapana kadar vişiye devam.

  YanıtlaSil
 96. Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim Harun Bey. Ben bu sampuani gec fark ettim. En baslarda cok asiri kepek olmustu sac derimde bi kepek tabakasi vardi bu cok baslarda bi durumdu. Simdi kepek yok ama yaglanma dedigim gibi cok. Yaglanma sac dökmez diyorlar ama bana kalirsa fazlasi dokuyor hem de fazlasiyla sac kokleri asiri yag asidinden dolayi incelip zamanla dokuluyor bana kalirsa. Bu sampuanin gozenikleri actigini dusunuyorum. Sizin fikriniz nedir ve dökulmeniz sampuandan once ve sonra nasildi ? Bir diger sorumsa su sacim yaglanmaya basladigindan beri yuzumde ozellikle burnumda asiri bi yaglanma var sizde de bu durum var miydi Harun Bey ? Tesekkurler

  YanıtlaSil
 97. Rica ederim. Geç olsun güç olmasın, bundan sonra size şifa olsun yeter. Bu hastalık saçı, saç dersini altüst eden birşey, ben diğer sampuanları kullanırken bariz dökülme olduğunu hatırlıyorum. Yağlanma saçı dökmeyebilir ama bu türden birsey değil. İkinci günde saçımı gören, jöle mi sürdün diyordu. Yarım bardak sıvı yağı kafaya boca ederseniz ne kastettiğimi anlarsınız. Saçları gün aşırı yıkayınca saç dengesi iyice altüst oluyordu tabi. Sonuçta da hem hastalık hemde aşırı yıkama yüzünden dökülme artıyordu. Brurunda da yağlanma var. Şampuan köpüğünü sürsem muhtemelen azalır, ben pek yapmıyorum.

  Eski günleri hatırlayınca ne çekmişim diyorum. Müsadenizle birkaç gün yazmayacağım. Bu hastalık kendisinden bahsedildiğini anlıyor ya da eski günlerin hatrına istinaden kafamda ufak ufak kaşıntılar oluşuyor.

  Kullanırsanız olumlu olumsuz sonuçlarını buraya da yazın lütfen.

  YanıtlaSil
 98. merhaba. ben de aşırı yağlanma var sacımı yıkadığımda gün içinde hemen yağlanıyor. özellikle yaz aylarında gunde 2-3 kez yıkasam yeridir. yağlanma olunca aşırı bir dökülme de oluyor. kepek yok bende. acaba bu şampuan yağlanma ve dökülmeme iyi gelir mi ? yağın azaldığı dönemlerde dökülmede de azalma oluyor ama saçım cok yağlı yınede. tesekkurler simdiden harun bey

  YanıtlaSil
 99. Ürünü aldım 2 haftadır kullanıyorum ama herhangi bir değişiklik olmadı. Şuan yıkmamın üstünden 3 saat geçti halen kaşıntı var. Sanırım bir de head and shoulders olanın bu tarz bir şampuanı var bir ara alırsam onu deneyeceğim.

  YanıtlaSil
 100. Harun bey merhaba siz bu konuda baya tecrubelisiniz bende de ayni teshis konuldu konazol kullaniorm saclarimin diplerinde kirmizilik iyi durumda bole iyilesme surecindeki beyazlik var ancak saclarinin basladigi yerde hafif alin noktasina yakin yerlerde beyazlik yapti acaba bu durum sampuandan mi kaynaklanio o beyazlamalar ins kalici deildir bir yardim ederseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beyazlık hakkında bilgim yok malesef. İyi geliyorsa şampuan devam edin derim.

   Sil
 101. Hocam bu dertten bıktım usandım 5 6 doktora gittim herkes aynı şeyi soyluyo saçım aşırı yağlı dökülüyor hocam sacimin diplerinde beyaz deriler var yapışmış onları aldığımda sacla beraber geliyor 7 8 tel geliyo hocam genç yaşta kel bırakacak bu hastalık bizi sıfıra vuruyorum dökülme duruyor kabuklanma tamamen gidiyor ama 5 6 ay sonra tekrar aynı şey oluyor saçlarım açıyor artık bu illetten ne yapacagimi bilmiyorum....

  YanıtlaSil
 102. 1 aydir kullaniyorum sampuan ise yariyor. saclarimda kepek ve kasinti problemi kalmadi. hatta ensemde minik sivilceler vardi onlarda geçti

  YanıtlaSil
 103. ben önce vichy yaglı saçlar için olanı aldım herşey güzel cildi beyazlatıyor degişik bi maddesi var yalnız dudakları tahriş ediyor kurutup 1 kutu bitirdim şampuanıda begendim bi türlü çözemedim dudak kurumasını sonra gittim kuru saç için olanı aldım kullandım oda dudakları kurutup tahriş ediyor dedim acaba bendemi bi sorun var babama kullandırdım adam 2 gün içinde onunda dudaklar aynı şişiyor ve kabuk kabuk dökülüyor sonra kuzenim geldi o banyo yaparken kullandı dudaklarım yara oldu dedi kız kardesim geldi ona bi dene dedm oda aynı sıkıntıyı yasadı bu şampuan bence cok zararlı bi maddesi var ben çözemedim bu işi ilk basta acaba yaglı için aldım o kururtur dedim sonra kuru saçları aldım oda aynı bu marka baya araştırdım selenyum maddesi metal zehirlenmesine sebep oluyormuş kuru ile yaglı saçlar için olanda sadece 1-2 madde farklı nemlendirici eklemişler vichy bide kendi kliniklerinde kafasına göre test edip piyasaya ürün salıyor ben hiç hosuma gitmedi ama tahriş yapmazsa güzel şampuan yapmaması bi mucize gibi demirden olmanız lazım müthiş agır bi şampuan

  YanıtlaSil
 104. İlginç ilk defa böyle bir tecrübe karşılaşıyorum. Her insanda değişik maddelere karşı duyarlılık alerji olabiliyor. Sizin aileden gelen bu tür bir duyarlılığınız olabilir. Kullanmamanızın sizin için daha iyi olduğu anlaşılıyor.

  O kadar değişik ürün denedim ki başka iyi gelen bir şey bulamadım. Görünen sonuçlar (kaşıntı ve yağlanma) beni canımdan bezdirdiği için şampuanının benim için görünmeyen az görülen (saç dökülmesinde artış) katlanmak zorunda kalıyorum.

  Daha kalıcı ve daha zararsız bir çözüm hepimizin ortak dileği sanırım.

  YanıtlaSil
 105. 10 ay decros kulladım hıc bır sorun kalmamıstı fakat sacım cok dokuluyordu .bırakma kararı aldım ve bırakalı bır ay oldu kasıntılar ve kepeklenme basladı bölgesel .saç daha önemlı oldugu ıcın kasınsada kepeklensede ıs yerınde tuvalete gıdıp kafa kasırım dah ıyı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) siz de haklısınız tabi. Bioxcin forte ile ilgili bir tavsiye vardı yukarıda. Ben de aldım. Haftada iki kez saçımı yıkıyorsam birinde Bioxcin kullanıyorum. Bunu da düşünebilirsiniz.

   Sil
  2. bioxcin fort dediğiniz ürün şampuan mı ilaç mı.şuan tamammen saç derim kabuk ve kepekle kaplandı.ama saçım dökülmesi durdu.acaba haftada bir dercos kullansam nasıl olur.ve dercosu bırakalı yüzüme renk geldi galiba ten rengını de açıyor

   Sil
 106. selenyum maddesi ağır tahriş unsuru bide bu şampuan 4 haftalık bi kür en fazla 8 hafta kullanıp bırakmak lazım ilaç gibi düsünün mesela kepek seborik var saçta kullanıp hafifletince bırakmak lazım selsun blue diye bi şampuan varmış araştırken ögrendim buda selenyum içerikli kepek şampuanıymış uzun kullanımda metal zehirlenmesine sebep olmuş hemen şampuanı piyasadan kaldırmışlar baska formüllerle yeni ürün cıkarmışlar suan tekrardan kullanılıyormuş selenyum belli markalar tarafından yalnız haftalık kür şeklinde düzenli kullanıma uygun bi şampuan degil benim bünyem hemen yan etki gösterdi dudaklarımda egzama yaptı bazı insanlar kullanır cok uzun süreli gözle görülür bi rahatsızlık hemen göstermez ama vucut belli zaman sonra baska hastalık seklinde kendini gösterir bence uzun sürekli kullanmayın clear cool sport kullanın oda iyi geliyor seboreik dermatite yüz için sebclair yüz kremi kortizonsuz baya iyi cildi onarıyor bide kortizonlu olarak bulundurun yanınızda advantan losyon cok sıkışırsanız onu kullanın diger kortizonlu kremleride kullandım onlar direk daha kötü kızartıyor advantan hafif formülü cildi yormadan geçiriyor seborik dermatiti bide vichy kullanırken dedim saçlarım döküldü 1 hafta kullandıktan sonra yandım dedim biran :D ama içindeki formülünden dolayı cildi beyazlaştırıyor normal halinden kafa deriside beyazlayınca dogal olarak saçlar dökülmüş gibi gözüküyor ben bıraktım saç derim 1 haftada normal rengine döndü saçlar cogaldı göz yanılması oluyor yoksa şampuanın zaten maddesinde patantli selenyum saç çimentosu var çimento saç bakım için haftalık özel yerlerde kullanılan saglam saçı güçlendiren bi formül kafanızı yormayın bu şampuan dökmez ama uzun süreli kullanımın yan etkisi olarak saç dökebilir o yüzden dedigim gibi en fazla 8 haftayı geçirmeyin bide denize gittiginizde farketmişsinizdir bi cogunuz hastalık geçiyor baya çıkmıyor uzun süre seboreik ben mesela güneş kremi sürüp giriyorum denize cok iyi geliyor uzun sürekli geçiriyor evdede güneş kremi kullanıyorum arada aksam yatarken cok iyi geliyor cildi yeniliyor güneş kremi denemenizi tavsiye ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Vişi kullananlar için mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir durum.

   Sil
 107. arkadaşlar PROZİNC MOR ŞAMPUAN kesin çözüm . daha öncesinde kullandığ ım hiçbir şampuan işe yaramadı.bu şampuanı kullanmaya başladıktan sonra2. kullanımda kepek, kaşıntı , kızarıklık hiçbiri kalmıyor yağlanma ise 3. günden sonra başlıyor fiyatı 25 TL . DENEDİKTEN SONRA TEŞEKKÜRLERİNİZİ BEKLİYORUM ..:))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende ise yaramamıştı. Size şifa olması güzel.

   Sil
 108. merhaba aldim Vişi bakalim nasil etki edecek. benim sadece sac degil, burun yanlari kaş kulak ici gögüs ortasi ve sirt ortasi biyik ve sakal var. gögüs killarini alinca %90 sorun olmuyor. :D hayrica Harun bey kultlarim büyük özen gösterek yardimci oluyorsunuz.

  YanıtlaSil
 109. vichy dercos yağlı saçlar için olan şampuan kepek sorunumu %95 azalttı diyebilirim. eskiden saçlarımım köküne yapışık olan iri kepekler tamamen yok oldu. etkisini ilk kullanımdan itibaren hissettim. saçtan yağı arındırdığını söylemiyecem ama kaşıntı ve kepek problemi olmayınca bunu hiç sorun etmiyorsunuz. eskiden saçlarım bir gün içerisinde kepekleniyordu. şimdi ise 3-4 gün yıkamasam sadece biraz yağlanma oluyor. bu bile eskisi kadar değil sanki. dökülme gibi bir problemle de karşılaşmadım açıkçası bu şampuanı kullandıktan sonra. bu şampuan için size teşekkür borçluyum. tüm arkadaşlara da bu şampuanı tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 110. 3 yıldır gitmediğim doktor kalmadi kafa derimde sadece sivilce var kepek yok ve cok yağlı yağlı egzema dendi kepek sampuani verıyolar acaba kafadaki sivilceler için şampuan önerebilcek lütfen yardim !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sayfada ne yapılmış acaba!

   Sil
  2. ensede sivilce vardi gecirdi benim hatta gecen tirnakla eski günlerdeki gibi iyice bi sivilce taramasina girdim ama bulamadim mutlaka dene

   Sil
 111. Vichy işe yaramadi abicim ;(

  YanıtlaSil
 112. kesınlıkle saç dokuyor bıraktımdan sonra kucuk saçlar cıkmaya basladı .cıldı beyazlastırıyor kaç ksıı yuzune renk gelmış dedi.soğan bende azdırıyor seboyu.

  YanıtlaSil
 113. sebocular bilir deriden ne kadar büyük bitle olarak kepek koparılırsa (acır ama) ınsanı o kadar mutlu eder.hatta kepek uzerınde sac tellerının delıklerını gorebılırsınız.decrosu sac dokulmesı nedenıyle bıraktıgımı solemıstım .decrosu kullanmaya baslamada once ben bu kıtlelerı sac derımden daha kolay kazıyordum.suan ıse cok daha ınatcı kazınsa bıle canlı derıden ınce tabaka da kalkıp yara oluyor.zaten kafada 1000 karınca gezıyormus gıbı kasıntıda beraberınde.allah bıze sıfa versın ınsallah.

  YanıtlaSil
 114. arkadaşlar bende de saç derisinde yağlı pullanma ve kepeklenme ( seboreik dermatit) vardı. Yıllarca uğraştım çeşitli doktorlara gittim çeşitli şampuanlar denedim. fakat her birinde hüsrana uğradım. Vichy şampuan kullanınca geçiyor, bırakınca tekrar çıkıyordu. En son gittiğim doktor sayesinde bu beladan kurtuldum. Uyguladığı tedavide betnovate losyon du. Bu losyonu gittiğim diğer doktorlarda vermişti fakat bu doktorun kullandırttığı şekilde kullandırtmamışlardı. şimdi yıllardır çok rahatım ondan sonra tekrar hiç çıkmadı. uyguladığı tedavide şuydu; Benovate losyon'u ilk hafta iki güne bir saçlara sürmek, ikinci hafta üç günde bir sürmek , üçüncü hafta dört günde bir, diyerek gitikçe azaltarak kullanmak saç derisinde hiçbi şey kalmasa bile kullanılması gerekiyor. Doktor Ankara Bayındır Hastanesi Ömer Erdemli dir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben buna benzer bir şey kullanmıştım. Adını hatırlamıyorum bu da olabilir. Bana faydası olmamıştı ama sizin ki işe yaradıysa ne mutlu.

   Sil
 115. clear men mentol lü bende bunu öneriyorum 10lira denemeye değer
  dikkat edin mentollü

  YanıtlaSil
 116. raen ardıç şampuanı denediniz mi ?

  YanıtlaSil
 117. Harun bey ben de şampuanın etkisini çok beğendim, uzun bir aradan sonra ilk defa saçlarım bir günde yağlanmadan dayanabiliyor. Yalnız, şampuanın kokusu gerçekten korkunç, Üstüme siniyor ve bir türlü geçmiyor. Yanık sarımsak ve ocak gazı gibi kokuyor bütün vücudum, buna nasıl dayanacağım bilmiyorum?

  YanıtlaSil
 118. İlginç ilk defa böyle bir tespitle karşılaşıyorum. Farklı bir hassasiyetiniz var sanırım. Ben öyle bir hisse kapılmadım hiç. Saça sürülen şeyin kokusu burna çok yakın olduğu için tüm vücundaymış gibi geliyor insana. Bir keresinde bi karışım uygulamıştım saçıma içinde sarımsak olan. 3-4 gün heryer sarımsak kokuyor gibi gelmişti.

  1-Vişi'den sonra güzel kokulu bir şampuanla çabucak yıkayabilirsiniz. Etkisini azaltır mı bilmem.
  2-Burun kenarlarınıza arada bir güzel kokulu bir krem sürebilirsiniz.

  YanıtlaSil